fbpx


Meniny dnes: zajtra:

mq1 Pre klubových videotechnikov je v článku návod na zasielanie zostrihov zo zápasov,  pre televíziu TV7...

Oblastný futbalový zväz Prešov - NÁVOD A ŠKOLENIE VIDEOTECHNIKOV

TELEVÍZIA - TV7

POSTUP PRE POSIELANIE VIDEA

Postup posielania videa je na:  http://tv7.sk/index.php/component/content/article?id=225

Nájdete ho na stránke aj tak, že prejdete dole a na spodnej časti máte sekcie – O NÁS – VIDEO – .... v sekcii VIDEO je NAHRAL SOM TO. Je vytvorený nie len pre potreby ObFZ Prešov, ale postup je taký ako bol odprezentovaný na školení.

V prípade nejasnosti dôjde k úprave stránky.

Sekciu už s hotovým videom z prvého kola,  vytvorí p.Kreheľ, až po dokončení prvého videa. V prípade nejasností kontaktuje p.Kreheľa.

INFO:  Radomír Kreheľ : mobil - 0905 584 468

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.';document.getElementById('cloak760fc07404592bcbdf6cb5d2f453cc87').innerHTML += ''+addy_text760fc07404592bcbdf6cb5d2f453cc87+'<\/a>';

ŠKOLENIE VIDEOTECHNIKOV

Oblastný futbalový zväz Prešov pred jarnou časťou súťažného ročníka 2013/14, nadviazal spoluprácu s regionálnou prešovskou televíziou TV7.

Zástupca prešovskej lokálnej televízie TV7 Radomír Kreheľ, vysvetlil vo štvrtok 3.4.2014 v zasadačke ObFZ Prešov videotechnikom na krátkom školení, akým spôsobom budú zabezpečovať zostrihy z jednotlivých zápasov.

Na školenie boli pozvané všetky zainteresované kluby I.triedy, zúčastnili sa ho videotechnici a zástupcovia týchto klubov:

Ivana Mikulová (Kojatice), Damián Novický (Pečovská Nová Ves), Milan Kovaľ (Torysa), Patrik Poláček (Vyšná Šebastová), Peter Vojtek (Záborské).

Z mužstiev, ktoré začínajú jarnú časť súťažného ročníka 2013/14 na domácej pôde chýbali videotechnici Chminianskej Novej Vsi a Fričoviec. Mrzí aj neúčasť klubov ktoré budú hrať doma v nasledujúcom kole a to Demjaty, Dubovice, Hermanoviec, Nemcoviec, Petrovan, Ražňan a Žehne.

Výkonný výbor ObFZ Prešov uložil futbalovým klubom úlohu - na základe spolupráce ObFZ Prešov s televíziou TV7 od prvého jarného kola súťažného ročníka 2013/14, sú futbalové kluby I.triedy dospelých povinné z domáceho majstrovského stretnutia vyhotoviť zostrih všetkých gólov.

Podrobný návod zostrihu je zverejnený na web stránke ObFZ - Informačný servis - televízia TV7. 

Zostrih gólových momentov je domáci futbalový klub povinný zaslať na server TV7 vždy do nasledujúceho utorka 12 h..

Prihlasovacie meno a heslo na server Vám telefonicky oznámi sekretár.

Žiadame futbalové kluby, aby si túto povinnosť vo vlastnom záujme kvalitne a načas plnili.

Zostrihy zo zápasov budú unikátnym počinom, nakoľko sa nimi nemôže popýšiť žiadna slovenská futbalová súťaž, okrem Corgoň ligy. Propagácia a zviditeľňovanie futbalu v regióne prešovsko - sabinovsko, prostredníctvom priamych televíznych prenosov, záznamov a zostrihov z majstrovských futbalových zápasov naberá už jasné kontúry.

Televízny diváci, ktorí sú v dosahu vysielania TV7 a majú kanál naladený, budú mocť v prípade priaznivého počasia v nedeľu od 10.30 h. sledovať majstrovské futbalové stretnutie 16. kola,  I.triedy ObFZ Prešov Záborské - Nemcovce.

Radovan Kreheľ - konateľ televízie TV7:"Televízia TV7 vznikla v máji minulého roku. Doteraz  sme zabezpečovali iba priame prenosy zo zápasov Tatranu Prešov. Vedenie televízie však oslovila aj myšlienka propagácie futbalu v regióne prešovsko – sabinovsko. Kluby za priamy prenos, záznam ani zostrih televízii neplatia. Celý tento projekt je skôr zameraný na pomoc klubom a ich propagáciu vo vzťahu ku sponzorom. Pre klubových videotechnikov tak či tak vyplýva povinnosť natáčať majstrovské futbalové zápasy zo súťažného poriadku. Po zaslaní kvalitného materiálu na server zo všetkých siedmych zápasov I.triedy pripraví televízia TV7 gólový zostrih stretnutí aktuálneho kola".

Radovan Kreheľ v krátkosti prezentoval techniku videozáznamu s dôrazom na používanie statívu pri natáčaní a strih videozáznamu v jednoduchom programe Windows movie maker.

Sekretár ObFZ Prešov Martin Klovanič vysvetlil prítomným, že zasielanie zostrihov je povinné. Myšlienka je adresovaná klubom, pre ich konkrétne zviditeľnenie a propagáciu súčasných ako aj  získavanie nových sponzorov.

INFORMÁCIE PRE KLUBY

Od jarnej časti súťažného ročníka 2013/14 bude televízia TV7 zabezpečovať jeden záznam zo stretnutia s komentátorom. Výber konkrétneho majstrovského futbalového stretnutia závisí na rozhodnutí pracovníkoch  televízie TV7.

Z ostatných majstrovských futbalových zápasov, v prípade ak zainteresované kluby včas dodajú kvalitné videozáznamy, pripraví televízia TV7 zostrih z jednotlivých majstrovských futbalových zápasov aktuálneho kola. V začiatkoch  spolupráce bude TV7 upriamovať pozornosť iba na kluby, ktoré majú kvalitné podmienky na uskutočnenie televízneho prenosu. Pracovníci televízie si pred vybraným stretnutím preveria kvalitu internetového signálu (od hodnoty vysielaných dát závisí či sa bude realizovať priamy prenos, alebo iba záznam stretnutia). Konkrétny klub musí pre pracovníkov televízie TV7 zabezpečiť v záujme kvalitného priameho prenosu, alebo záznamu stanovište, ktoré je chránené pred zlými poveternostnými podmienkami,  prístrešok na vyvýšenom stanovišti s možnosťou umiestnenia statívu, elektrickú a internetovú prípojku).

Pracovníci TV7 sú ochotní vyškoliť jednotlivých video technikov klubov v záujme spracovania kvalitných video záznamov, pre prípadne vyžiadania komisií ObFZ Prešov, ako aj kvalitného video materiálu, pre zhotovenie zostrihu z každého aktuálneho kola.

Spočiatku po dodaní kvalitného video materiálu od video technikov by sme mohli na web stránke TV7, sledovať zostrih aktuálneho kola zápasov I.triedy ObFZ Prešov, časom aj z ostatných súťaží dospelých, ako aj mládežnickych kategórií spestrením o topvideo "frajer na záver".

Výhodou pre kluby v pôsobnosti ObFZ Prešov je, že záznam zo stretnutia spracovaný televíziou TV7, bude posudzovaný jednotlivými odbornými zväzovými komisiami, ako relevantný záznam zo stretnutia vyhotovený klubom.

Ak klub prejaví záujem o uskutočnenie komentovaného priameho prenosu, alebo záznamu mimo plán spolupráce televízie TV7 s ObFZ Prešov, náklady na jeho realizáciu sa pohybujú okolo 70€.

V prípade kvalitného internetového pripojenia na štadióne zabezpečí TV7 pre futbalových fanúšikov sledovanie priameho prenosu zo zápasu !!!). Pred jeho uskutočnením si pracovníci televízie TV7 overia u konkrétneho poskytovateľa internetu na štadióne výšku odosielaných dát, skontrolujú si potrebné vytvorené podmienky a pred stretnutím si všetky tieto záležitosti v reále preveria.

O pripravovanom prenose z konkrétneho majstrovského futbalového stretnutia budeme včas informovať na web stránke ObFZ Prešov.

TV7 už realizovala "Futbalovú kvapku krvi ObFZ Prešov - TU

Naladiť TV7- Prešov si môžete aj v obciach v okolí Prešova, kde dosahuje signál vysielača - Šibená hora.

Sú to obce: Haniska, Kendice, Drienovská Nová Ves, Ličartovce, Lemešany, Petrovany, Záborské, Dulová Ves, Ruská Nová Ves, Župčany, Malý Šariš, Svinia.

Ako si TV7 naladiť?

Telekomunikačný úrad pridelil TV7,  frekvenciu DVB-T Kanál 27.

Vysielanie DVB - T Kanál 27:
1. fáza: máj - október 2013 - výkon 30% sila vysielača
2. fáza: november 2013 - výkon 100 % sila vysielača
3. fáza: 18. november 2013 - zaradenie do rastra operátora SLOVANET (na žiadosť zákazníkov Slovanetu.
Žiadajte aj u svojho káblového operátora.

Vysielač Šibená hora sa nachádza na kopci nad Strojníckou priemyslovkou.
Natočením antény týmto smerom môžete naladiť: 
kanál 27 - TV7- Prešov.

Najlepšiou možnosťou sledovania programov vysielaných z tohto vysielača je použiť spoločnú vonkajšiu anténu na streche bytového domu.
Tu sa vyžaduje zásah odborníka, lebo je nutné zasiahnúť do spoločného rozvodu signálu.
Ak sa Vám nepodarí naladiť kanál 27 v spoločnom rozvode je možné, že antenár použil zlučovač len na kanál 25 a 59. Kontaktujte svojho antenára. Je to minimálna investícia.
Ak sa Vám o spoločnú anténu nikto nestará dajte si to urobiť našími technikmi. Kontakt Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. a tel.: 0905 584 468.

Ceny Live prenosov

Cena Live tlačovky, športových a spoločenských prenosov: 40,-€

V tejto cene dostanete: 

- LIVE prenos do TV7 vysielajúcej v Prešove cez DVB-T kanál 27
- LIVE prenos na stránke televízie http://tv7.sk/index.php/live-prenos
- záznam prenosu v televízii počas 1 dňa minimálne 8 opakovaniami
- záznam prenosu na stránke televízie napr.: http://tv7.sk/index.php/spravodajstvo-menu/mesto-spravodajstvo/117-predstavenie-kandidata-na-predsedu-psk 
- stránka je prepojená so sociálnymi sieťami, kde si to môžu diváci "lajknúť" a zdieľať po sieti.

Za príplatok 20 €,  ešte jeden deň vysielania v televízii TV7.   

Komletný cenník TU 

Televízia TV7

seven media s.r.o..
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. - reklama, konateľ

štúdio TV7
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. - námety, postrehy, spravodajstvo

 pripravil: Attila Mikloško

Aktuálna mapa pokrytia prešovských obytných častí - november 2013

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť