fbpx

Meniny dnes: zajtra:

sdasfdsadFutbalovi funkcionári v Brezovici, na čele so starostom obce Jozefom Hodošim, pripravili dôstojné prostredie pre aktérov finálového zápasu 27. ročníka 3b Letného pohára ObFZ Prešov. Stretli sa v ňom FK Záborské a TJ OK Chmiňany.

Počasie futbalu veľmi neprialo, bolo dosť horúco. Napriek tomu sa hráči nešetrili, bolo vidieť, že jedni túžia získať vzácnu trofej po prvýkrát v histórii, ich súperi zasa ukázali enormnú snahu prvenstvo z minulého roka obhájiť. Vyšlo to druhé. V riadnom hracom čase sa stretnutie skončilo nerozhodne 1:1, na kopy za značky bieleho bodu zvíťazili Chmiňany 4:3.

VZ6 9902

Finále bolo zaujímavé od začiatku. V prvom polčase mali miestami mali viac z hry Chmiňany, ukázali niekoľko rýchlych kombinačných akcií. No Záborské malo ako prvé veľmi blízko ku gólu. Po rohu vystrelil spoza šestnástky po zemi Juraj Chovanec, mieril však iba do ľavej žrde. Platnosť nepísaného športového pravidla nedáš, dostaneš nenechala na seba dlho čakať. Len päť minút. A veru, bol to presný zásah, ktorý futbalového fanúšika pohladil na duši. Miroslav Bendík sa vari z tridsiatich metrov oprel do lopty a tá mierila krížne do ľavého horného rohu brány Záborského – 0:1.

Po výmene strán bolo vidieť enormnú snahu „domácich“ o vyrovnanie. Vyložených príležitostí však veľa nebolo. Najväčšiu mal Michal Lörinc, no akoby sa bol zľakol ponúknutej tutovky, keď po ideálnom centri poslal loptu hlavou vedľa. Minúty ubiehali a zdalo sa, že sa zápas skončí „najfutbalovejším“ výsledkom. Avšak, nestalo sa. Po centri zľava striedajúci Ján Semančík hlavou iba ľahko „pohladil“ loptu, no stačilo to, aby zmenila smer a bolo vyrovnané 1:1.

Do konca duelu sa už siete nevlnili, nasledovali pokutové kopy. Po päť na každej strane. V druhej sérii zaváhalo Záborské, vo štvrtej Chmiňany, rozhodlo sa v piatej. Konečný rezultát 3:4 na penalty – a vypukol gejzír chminianskej futbalovej radosti.

Zo zápisu:

FK Záborské – TJ OK Chmiňany 1:1 (0:1), 3:4 na pokutové kopy. Góly v riadnom hracom čase: 88. Ján Semančík - 27. Miroslav Bendík.

FK: Vladimír Sasák – Peter Hriško – Matúš Kraviar (58. Daniel Kakaščík), Tomáš Bednár, Ľubomír Slaninka, Juraj Chovanec – Filip Vojtek (90. Miloš Baran), Pavol Kakaščík, Filip Tudor – Michal Lörinc (58. Ján Semančík), Róbert Kakaščík (81. Vratislav Bodnár) . Tréner: Jozef Renčko.

TJ OK: Slavomír Ondria – Adam Antol, Marián Bendík, Šimon Marhevka, Marek Konečný – Milan Bendík,  Lukáš Bendík, Patrik Adamčo, Miroslav Bendík – Erik Horvát (55. Erik Bari, 77. František Bari, 90. René Bendík), Roman Tobiaš. Tréner: Peter Zusko.