Meniny dnes: zajtra:

Hodnotenie používateľov: 5 / 5

Hviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívneHviezdy sú aktívne
 

Minulú nedeľu zarezonoval aj iný futbalový výsledok v súťažiach riadených OBFZ Prešov. Jedenásť gólov je málo na hádzanú, pomerne dosť na hokej, na druhej strane poriadne veľa na futbal. Niekto tu teda ťahal výrazne za kratší koniec. V zápase 15. kola 8. A ligy prehrala Haniska s Kokošovcami 1:10. Kto získal tri body, to asi nikoho neprekvapilo, veď hral prvý s predposledným.

17

No prečo sa hostia nešetrili, prečo im napríklad nestačil jednoznačný polčasový rezultát 0:5? Rozprávali sme sa s tajomníkom hosťujúceho klubu Jánom Jurčišinom... „Naším cieľom bolo vyhrať, nie ukázať gólostroj. A prečo to tak nakoniec vyšlo? Lebo sme súpera nepodcenili, lebo ideme naplno. Chlapci poctivo trénujú, nuž prečo by ten pot na cvičisku, o ktorom sa tak často hovorí, nezúročili v majstrákoch? A v neposlednom rade, kto chce postúpiť, a my sa tým netajíme, ten by mal dať zo seba v každom stretnutí všetko.“

7

J. Jurčišin teda otvorene vyložil karty na stôl, hoci mohol použiť „otrepanú“ frázu mnohých funkcionárov či trénerov, ako idú od zápasu k zápasu. „Hráči robia maximum, rovnako my vo výbore a realizačnom tíme. Koľko sa dá pomáha aj obecný úrad, za čo sme vďační. Nuž, prečo sa skrývať za slová, ktoré sú často len akýmisi taktickými či skôr alibistickými výhovorkami, ktoré sa predovšetkým vyhýbajú priamej odpovedi na priamu otázku.“ A keď to nevyjde? „Tak to nevyjde. Aj veľká Barcelona nedávno pohorela. No stále platí, že chceme a kedy inokedy, keď nie teraz, keď sa mužstvu tak darí. Jeho herný prejav sa každým zápasom lepší, k čomu prispieva aj skutočnosť, že siedmi, ôsmi hráči nastupujú stabilne. No ešte nemáme aj zďaleka vyhrané. Do konca sezóny je ešte ďaleko. Už v nedeľu nás preverí Tulčík. A tam, pokiaľ ma pamäť neklame, sa roky nevieme presadiť. Nuž, aj toto stretnutie odkryje pravdu, alebo aspoň jej časť,“ dodal na záver rozprávania J. Jurčišin.     

Pozn: Fotografie zo zápasu budú doplnené neskôr. 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť