Oblastný futbalový zväz Prešov uzavrel v piatok podvečer tridsiatu „kapitolu“ prestížnej súťaže o Letný pohár. Na ihrisku v Kapušanoch bol na programe finálový zápas medzi TJ Družstevník Žipov a FK Šarišské Michaľany. Status domáceho tímu mal v oficiálnom zápise o stretnutí Žipov. Pred úvodným výkopom bolo viacero otáznikov, nasledujúcich 90 minút dalo odpoveď na všetky, vrátane dvoch najfrekventovanejších. 1. Žipovčania ani na šiesty pokus nezdvihli nad hlavy prestížnu trofej. 2. Naopak, ich súperovi sa to na druhýkrát podarilo.

Výsledok 0:4 hovorí jasne v prospech Š. Michalian. Tí mali počas celého stretnutia prevahu, no do prestávky ju nedokázali „pretaviť“ do gólovej podoby. Na bránu súpera vystrelili päťkrát, z toho len raz medzi žrde. A pritom, do kariet im zahralo skoré vylúčenie Žipovčana Františka Štofanka, ktorý v 9. minúte dostal žltú kartu za odkopnutie lopty v prerušenej hre a o päť minút na to videl za faul druhú žltú. Od tej chvíle už sily na trávniku vyrovnané neboli. Avšak, ako už bolo napísané, skóre sa do prestávky nezmenilo ani raz.

Až po výmene strán. Od 52. do 72. minúty dali „hostia“ štyri góly, druhý a tretí v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd.

Na listinu víťazov 3b Letného pohára ObFZ Prešov tak pribudol 15. septembra 2023 nový klub – FK Šarišské Michaľany. Po sklamaní z roku 2007, kedy prehrali vo finále s Pečovskou Novou Vsou 1:2, tentoraz spoznali chuť víťazstva.

S Michalany

Žipov - Šarišské Michaľany 0:4 (0:0), góly: 52. a 72. Milan Maximilián Minár, 59. Peter Zlacký, 61. Erik Némethy.

Žipov: Slavomír Ondria – Jozef Magáč (59. Dávid Harčár), Miroslav Zábava, Róbert Fabišík, Lukáš Dzurenda (84. Matúš Dzurenda), František Štofanko, Michal Bartko, Jozef Krajňák, Lukáš Mihaľov (46. Peter Olejník), Ján Salnický (39. Tomáš Mruz), Jozef Urban (84. Jozef Bartko). Tréner: Ivan Ivanič.

Šarišské Michaľany: Kamil Klembara – Matúš Kovaľ (64. Thomas Wolf), Kamil Kolpák, Šimon Marhevka, Marek Ondria, Lukáš Štofaník (74. Erik Ferko), Ivan Pončák, Peter Zlacký, Milan Maximilián Minár (80. Jakub Seman), Martin Andraščík (42. Rastislav Sabol), Erik Némethy. Tréner: Štefan Mihalík.

Rozhodovali: Jozef Miženko – Jozef Šarišský, Samuel Trojanivič, Lukáš Verčimák. ŽK: František Štofanko, Dávid Harčár - Martin Andraščík. ČK: 14. min František Štofanko (po druhej žltej).