V 7. lige ObFZ Prešov je po dvoch jarných víkendoch už len jedno mužstvo bez inkasovaného gólu. Ide o mančaft, u ktorého sme počas zimnej prestávky zaregistrovali zmenu na poste trénera. Petra Zuska (po dva a pol ročnom pôsobení aktuálne vedie žiakov Župčian) vystriedal Ľuboš Zlatohlavý. Mnohí správne tušia, že nová metla dobre metie v Kojaticich.

Kojatice pred viac než týždňom vyhrali doma so Žipovom 4:0. Vďaka plnému bodovému zisku ukončili nepríjemnú sériu štyroch prehier, ktorými „uzatvárali“ jesennú časť. Ich bodové suchoty trvali (bez jedného dňa) presne šesť mesiacov. Čo povedal na úspešnej premiére na lavičke Ľ. Zlatohlavý? „Hostia boli nepríjemným súperom, no myslím, že sme tento duel zvládli po všetkých stránkach. Chlapci podali naozaj zodpovedný výkon. Tiež ma teší, že to nebolo víťazstvo len o jednom góle, no s výraznou koncovkou – a samozrejme aj čisté konto.“

VZ6 6970

Ostatnú nedeľu sa Kojatice predstavili v Hermanovciach. Opäť boli úspešné. Prezentovali sa rýchlym gólom už po šiestich minútach z kopačky hráča číslo šesť – Rolanda Bariho. Pre zaujímavosť, nebol to jeho šiesty presný zásah v tejto sezóne, ale mal poradové číslo sedem. A hostia mali úspešný aj finiš. V 86. minúte dal ich druhý gól striedajúci Patrik Vaško. Výsledok sa cení o to viac, že od 58. minúty hrali zverenci Ľ. Zlatohlavého bez vylúčeného Gabriela Poráča (po druhej žltej). „Vedeli sme o silných stránkach domáceho celku, dokázali sme ich eliminovať. Zápas mal dobré tempo. Prvý polčas bol vyrovnaný, v druhom sme viac kontrolovali hru.“ Brankár Kojatíc Dušan Vysočan si drží čisté jarné konto. „Celé mužstvo dobre bráni, no musíme ostať nohami na zemi,“ dodal Ľ. Zlatohlavý.