Každý zápas je iný – potvrdia futbalisti, hokejisti, hádzanári atď, atď. Platí to aj o meraniach síl medzi tými istými súpermi, či stretnutiach s rovnakým výsledkom. Dva rozdielne jarné duely majú za sebou aj hráči FK Kapušany. V premiére odvetnej časti prehrali v Jarovniciach 3:4. Prehrávali od 11. minúty, no neskôr predviedli desaťminútovku ako z ríše snov (od 23. do 33.) a razom bolo 1:3. Lenže náskok neudržali. Tri minúty pred prestávkou inkasovali na 2:3 a tri minúty po výmenne strán na 3:3. Dielo svojej skazy potom zavŕšili v 89. minúte, keď dovolili domácim upraviť na konečných 3:4.

Ostatnú nedeľu Kapušany hostili Drienov. Svojich fanúšikov potešili dvojicou rýchlych gólov – už v 3. minúte a o ďalšie tri minúty znova (2:0). V 35. minúte upravili na 3:0 a viac gólov nepadlo...

VZ6 5845

O obidvoch vystúpeniach hovoril tréner Kapušian Matúš Čisarik: „Prehra v Jarovniciach veľmi mrzela. Inkasovali sme po chybe pomerne rýchlo, no nestrácali nádej, lebo pred nami bolo ešte dostatok času. Oplatilo sa veriť vo vlastné sily, zápas plynul a skóre zaujímavo menilo. Hlavne radostne v náš prospech. Lenže veľká škoda gólu, ktorý dali domáci, ako sa hovorí, do šatne. Druhý polčas bol už z našej strany príliš ustráchaný. Nejaké šance síce boli, no bez želaného efektu. Šok prišiel na konci. Domácu strelu sme si zrazili do vlastnej bránky, lopta išla po tečovaní do protipohybu brankára Mareka Hudáka.

Proti Drienovu sme sa chceli poučiť z chýb, hrať disciplinovane a zodpovedne od samého začiatku. Toto nám vyšlo, v závere polčasu sme sa tešili z vedenia rozdielom triedy. Už to bolo rozhodne veselšie, hostia sa do vážnejšieho zakončenia vôbec nedostali. Keď sa nemýlim, náš brankár sa nemusel ani raz hodiť na zem, čo bolo dobrou vizitkou defenzívy. Cez prestávku som urobil tri zmeny v zostave, mohli aj zvýšiť náskok, avšak niektoré situácie si žiadali väčší pokoj pri zakončení. Bomba Adriána Anderka skončila na spojnici.“

V nedeľu zverenci M. Čisarika vycestujú do Jakubovej Voli: „Nebudeme to tam mať ľahké, no rozhodne ideme zabojovať o ďalšie body.“