V nedeľu bolo na programe dohrávané stretnutie 14. kola 7. ligy ObFZ Prešov medzi TJ Sokol Hrabkov a FK Záborské. Výsledok 0:2 možno niektorých neprekvapil, postavenie súperov v tabuľke (8. resp. 2. miesto) ho k tomu takpovediac predurčovalo.

V Hrabkove videli diváci rýchly gól papierového favorita už v 3. minúte a potom aj definitívny „klinec do domácej rakvy“ šesť minút pred koncom z pokutového kopu. Obidva pre hostí radostné momenty zariadil 23-ročný stredopoliar, odchovanec prešovského Tatrana, Tomáš Kolivoška. Pre zaujímavosť, pred necelými ôsmimi mesiacmi, v meraní síl 1. kola najvyššej okresnej súťaže, sa ten istý hráč podieľal na domácom víťazstve Záborského nad „sokolmi“ 4:1. Dvakrát sa presadil z bieleho bodu. „Je našou jednotkou pri kopaní penált,“ poznamenal M. Baran.

VZ6 9753

T. Kolivoška má v prebiehajúcej sezóne na konte okrúhlych desať presných zásahov. Ten ostatný z jeho kopačky opísal hrajúci tréner Hrabkova Branislav Dlugoš: „Bolo to z jeho strany šikovné a presné zakončenie. Predchádzala mu naša chyba v rozohrávke pred vlastnou šestnástkou. Pred druhým gólom sme sa dopustili zbytočného faulu v pokutovom území.“

Záborské v najbližšom 16. kole hostí doma Gregorovce. Práve na tamojšom ihrisku dosiahli futbalisti „Haršaga“ jeden zo štyroch nerozhodných výsledkov. Zopakujú rezultát 3:3, alebo?