Súboje Zimného pohára ObFZ Prešov 2024 pokračujú už štvrtý týždeň. Ani ten ostatný nebol výnimkou. Na umelej tráve v Sabinove sa hralo päť zápasov. Nebola núdza o rýchle góly, no ani o góly do šatne. Zaujala aj zahodená penalty a jeden hetrik. Poznáme už prvú semifinálovú dvojicu (Gregorovce – Ostrovany), Pušovce na svojho súpera zatiaľ čakajú...

Výsledky v A skupine:

Chmeľov – Malý Šariš 8:1 (3:1), góly: Patrik Marcinko 2, Peter Kendra 2, Vladimír Polča 2, Damián Kendra – Jozef Machala. Hostia sa ujali vedenia, no domáci odpovedali tromi gólmi v priebehu necelých dvoch minút. Navyše, po výmene strán sa v ich prospech menilo nie iba priebežné skóre, no aj pomer síl na ihrisku. V 59. minúte totiž videl červenú kartu Martin Suchár a o sedem minút neskôr aj Jozef Novotný.

Výsledky v B skupine:

Nehralo sa.

Výsledky v C skupine:

Janov – Ruská Nová Ves 2:1 (0:1), góly: Francisco Paľuch 2 – Štefan Malík z pok. kopu. Domáci dostali gól do šatne v predposlednej minúte prvého polčasu. Avšak, mrzieť ich to neskôr nemuselo. Na súpiske mali svoj tromf v osobe strelca FP7, ktorý sa presadil dvakrát v priebehu desiatich minút a rozhodol súboj.

Gregorovce – Jarovnice 6:2 (1:1), góly: Alexander Radačovský 2, Lukáš Frič, Dávid Kišš, Ján Sobota – Dávid Kaleja, Jaroslav Ferko. Domáci viedli, hostia vyrovnali sekundy pred odchodom do kabín. Tri minúty po prestávke Gregorovčan Tomáč Molčan zahodil penaltu, no z dorážky sa presadil A. Radačovský 2:1. A potom domáci pridali ďalšie tri góly.

VZ6 9459

Výsledky v D skupine:

Ostrovany – Ľubotice 3:1 (1:1), góly: Miroslav Kaleja, Marián Bilý, René Bendík – Jakub Jurašek. Hostia skórovali hneď v prvej minúte, domáci vyrovnali v dvanástej. Dve minúty po výmene strán zvýšili na 2:1, neskôr svoje vedenie poistili...

Pečovská Nová Ves – Hermanovce 5:2 (2:2), góly: Milan Čerkala 3, Matej Gajdoš, Leo Lipták – René Horvath, Dominik Hudák. Domáci dali rýchly gól (v 3. minúte), no tešili sa z neho len niekoľko desiatok sekúnd - a bolo 1:1. Hostia neskôr upravili na 1:2, avšak po chvíli bolo znova vyrovnané. V druhom polčase sa presadilo už len jedno mužstvo.