Futbalisti TJ Družstevník Hermanovce odštartovali sezónu 2023/24 gólom do siete Šarišských Sokoloviec, no potom dvakrát inkasovali, videli dve červené karty (Damián Grejták a René Horvath) a premiéru, dokonca pred zrakmi vlastných fanúšikov, tak „pokašľali“ ako sa len dalo. To všetko sa udialo pred poldruha týždňom.

V druhom kole, minulú nedeľu, tentoraz na ihrisku súpera, mali šancu na reparát. Dostali znovu dva góly, no dali až deväť. Reparát na výbornú. Vo víťaznom dueli si urobili trhací kalendár z obrany Pečovskej Novej Vsi. „Je pravdou, že u tohto súpera väčšinou niečo uhráme, no výhru 9:2 si nepamätám, a ani podobný veľký gólový rozdiel,“ poznamenal prezident TJ Družstevník Vladimír Karabinoš. Hostia síce rýchlo prehrávali a to od ôsmej minúty, no po polhodine (a niečo) vyhrávali 2:1. Výborne začali druhý polčas a tri minúty po prestávke viedli už 3:1. „Nepovedal by som, že tretí náš gól bol zlomovým momentom. Lebo domáci ešte raz znížili na rozdiel gólu, ich fanúšikovia ihneď ožili. Naši hráči však dokázali pohotovo odpovedať, a to hneď dvakrát, v 67. minúte vyhrávali už o tri góly, 5:2 – až potom bolo v hľadisku ticho – až do konca.“

VZ6 2735

Prvou hviezdou zápasu bol jednoznačne Jozef Pokuta, autor piatich gólov. „Preto päť, lebo sme ho tradične vybavili o päť minút dvanásť. Ako je vidieť, naše úsilie sa neminulo účinkom,“ zasmial sa prvý muž hermanovského futbalu.

Aj funkcionári Pečovskej Novej Vsi sa museli rýchlo poponáhľať, po tom, čo sa im v nedeľňajšom dueli zranil brankár Ján Burica. Má zlomené rebro. Jeho miesto zaujme Miroslav Červeňák z Jarovníc.

Zo zápisu:

Pečovská Nová Ves – Hermanovce 2:9 (1:2), góly: Marek Kaleja, Matej Gajdoš – Jozef Pokuta 5, Tomáš Karabinoš, Miloš Marinica, Dominik Hudák.