Zopakuje sa po roku v druhej najvyššej okresnej súťaži napínavý záver sezóny? Na konečné prvenstvo si vtedy dlho nárokovalo viacero klubov, víťazstvo si nakoniec pripísala Brezovica. To jej zaručovalo istý postup do terajšej 7. ligy, na Záborské a Chmeľov prišiel rad až neskôr.

V súčasnosti, dve kolá pred koncom, sú na čele terajšej 8. ligy Šarišské Michaľany (59 bodov), pred dvojicou 56-bodových Kojaticami a Gregorovcami. Štvrtý Hrabkov má na konte 52 bodov.

V ostatnom 24. kole nie všetci zo spomenutého štvorlístka vyhrali, ako si to „vyžaduje situácia“. Š. Michaľany porazili zlepšujúci sa Drienov 4:1, Kojatice rozstrieľali Žehňu 11:1, Hrabkov vyhral v Ličartovciach kontumačne 3:0.

Podľa predstáv fanúšikov nehrali hráči Gregoroviec. Ani nehrali, ani nedosiahli želaný výsledok. V Ostrovanoch iba remizovali 1:1, po polčase 1:1. A pritom, okolnosti im ideálne hrali do kariet. Už v 12. minúte videl za hrubé nešportové správanie červenú kartu domáci František Dužda. Hneď nato kopali hostia pokutový kop, pri ktorom sa Tomáš Molčan nemýlil – 0:1. Napriek presilovke sa už v ďalšom priebehu presadiť v koncovke nedokázali. Naopak, Pavol Dužda v 27. minúte vyrovnal na 1:1. Do konca ostávalo ešte dosť času, avšak, ako sa hovorí, siete na obidvoch stranách sa už nevlnili.

VZ6 7710

Prezident ŠK Gregorovce Marek Sobota neskrýval sklamanie: „Mrzí nás to. Hlavne nevyužité čisté šance, v prvom polčase takých štyri, päť. Ani výkon nebol dobrý, zrejme nám presilovka viac uškodila, než pomohla. Mysleli sme si, že víťazstvo príde samo, situáciu sme zjavne podcenili.“

„Gergelak“ tak mohol byť v tesnom závese za lídrom, no takto stráca tri body a navyše sa na neho bodovo dotiahli Kojatice. „Chlapci si uvedomujú, ako si skomplikovali útok na prvú priečku, v nasledujúcich dvoch majstrákoch chcú všetko odčiniť,“ dodal M. Sobota.