FK Drienov je pravidelným účastníkom 8. ligy ObFZ Prešov. Lenže, v športe zavše nestačí byť len stálicou, aj preto neboli fanúšikovia futbalu v tejto obci s výkonmi a výsledkami mužstva spokojní. Zlepšenie nepriniesla ani jeseň 2022 a ani úvodné vystúpenie jari 2023. V ňom prehrali Drienovčania doma so Žehňou 0:2. Vedenie klubu reagovalo odvolaním trénera Miroslava Longauera. Nahradil ho Jozef Onofrej.

„Miroslavovi Longauerovi sa chceme poďakovať za dlhoročné účinkovanie v klube,“ uviedol prezident FK Drienov Eugen Čontofalský. Nasledujúce tri stretnutia priniesli to, čo všetci od zmeny na spomenutom dôležitom poste očakávali. Sedem bodov nie je najhoršou vizitkou. Zásluhu na tom majú aj viacerí odchovanci, ktorí sa počas zimnej prestávky vrátili do materského klubu. Jednému z hráčov sa výrazne darilo strelecky, čo tiež nie je zanedbateľný fakt.

Najprv to bolo domáce víťazstvo 3:1 nad Ličartovcami. Oplatilo sa bojovať až do konca prvého polčasu, v jeho predposlednej minúte vsietil Erik Stanek gól na 1:0. Neskôr skóroval Jakub Hudačko. Hostia potom znížili na 2:1, no vyrovnať sa im nepodarilo. Naopak, Erik Stanek štvrťhodinu pred koncom stanoval konečný rezultát.

VZ6 4011

Vo Víťazi sa zrodilo prekvapenie. Drienov vyhral 2:0. Erik Stanek zaznamenal ďalší gól do šatne, tentoraz dokonca v poslednej minúte prvého polčasu. A po výmene strán pridal ďalší. Spolu ich má na svojom konte deväť a je najlepším strelcom Drienova. „Vyhrať chceli obidve mužstvá, snaha bola viditeľná. Domáci nevyužili svoje veľké šance, my sme boli naopak v zakončení stopercentní,“ uviedol E. Čontofalský.

Uplynulú nedeľu proti Pušovciam (1:1) sa na domácej strane presadil v 23. minúte z pokutového kopu Jakub Hudačko, v 56. minúte vyrovnal za hostí Kristián Fabuľa. „Škoda dvoch nevyužitých príležitostí v závere duelu. Mohli sme sa tešiť z troch bodov,“ poznamenal prvý muž drienovského futbalu.

Čo bude ďalej? Natiahnu Drienovčania sériu bez prehry aj v nasledujúcom kole? Nebudú to mať ľahké, predstavia sa v Gregorovciach, ktorého jarné výsledky vzbudzujú rešpekt. Štyri zápasy premenili na dvanásť bodov. Skóre 24:1. Dáme sa prekvapiť...