V hľadaní laureátov mediálnej ankety Jedenástka roka 2022 a Futbalista roka 2022 súťaží riadených ObFZ Prešov (s výnimkou 7. ligy) pokračujeme otázkami, na ktoré odpovedal tréner FK Javorina Krásna Lúka Peter Kandráč. Jeho zverenci skončili po jeseni v 9. B lige na treťom mieste.

Bola jeseň v Krásnej Lúke úspešná? Je dôvod na spokojnosť?

Sme spokojní. Pred začiatkom tohto ročníka sa nám podarilo posilniť o skúsených hráčov z vyšších súťaži, čo sa odzrkadlilo na výkonoch mužstva. Po troch sezónach trápenia hráme konečne futbal pre radosť nás a našich divákov.

Tri zápasy, ktoré boli niečím iné.

Išlo o súboje, v ktorých sme mali dobré fázy, no potom prišli momenty, kedy sme všetko nechali na brankároch, no našťastie to netrvalo dlho a nakoniec sme v nich bodovali. Doma s Lipanmi (2:1) išlo o premiéru v sezóne, nevedeli sme, ako si „sadnú“ noví hráči so starými, keďže sme predtým neabsolvovali žiaden prípravný zápas. V Polome rozhodol o našich troch bodoch gól z poslednej minúty, špecifikom stretnutia bolo vzájomné poznanie sa oboch mužstiev, či už na báze rodinného príbuzenstva alebo blízkych priateľstiev. Domáci tréner Marcel Kačmár hrával dokonca niekoľko rokov za nás. V Ražňanoch (1:1) sme prehrali prvý polčas, po výmene strán dokázali chlapci vyrovnať a v závere dokonca siahali na tri body...

Najväčšie opory v mužstve.

Uvediem Martina Kušníra, ktorý je platný vďaka jeho veľkými skúsenostiam. Niekdajšieho kanoniera najvyššej okresnej súťaže Martina Jašša stále charakterizuje rozum a futbalová inteligencia. Stanislav Hudymač je obrovský „drič“, nevzdáva sa za žiadneho stavu.

Zaujímavosť jesene 2022.

Či to je zaujímavosť, to neviem... No spomeniem nedohraný zápas v Jarovniciach. Všetko už bolo povedané disciplinárke, viac to rozvádzať nechcem.