Naďalej hľadáme adeptov na „členstvo“ v mediálnej Jedenástke roka 2022 a Futbalistu roka 2022 súťaží riadených ObFZ Prešov. Šestnástym trénerom, ktorý odpovedal na tradičné otázky, je kormidelník ŠK Gregorovce Ján Sobota. Jeho zverencom patrí po jeseni v 8. lige štvrté miesto.

Ako hodnotíte umiestnenie v najlepšom štvorlístku?

Spokojný som s hrou aj výsledkami. Mrzí ma však prehra v Malom Šariši, kde sme boli lepším mužstvom. Niečo cez šesť minút pred koncom sme viedli 3:2, no potom dvakrát inkasovali. V globále však naši hráči nesklamali, divákov svojou hrou bavili. Vďaka patrí im, no tiež funkcionárom, ktorí sa v neľahkej dobe starajú o futbal v obci. No a v neposlednom rade fanúšikom, ktorí začali v hojnejšom počte navštevovať naše zápasy a svojou mierou pomohli k dobrým výsledkom.

Tri zápasy, ktoré boli niečím iné...

Pozornosť si zaslúžia obidva kvalitné súboje proti Šarišským Michaľanom. V prvom kole na trávniku súpera víťazný 4:1, v štrnástom domáca remíza 2:2. A spomeniem aj stretnutie doma s Víťazom. Prvý polčas vyhrali hostia 2:0, druhý my - tiež 2:0.

Lídri na vašej súpiske.

Nerád vyzdvihujem jednotlivcov, každý hráč niečím prispel k jesennej pohode na ihrisku i v kabíne. Od brankára až po posledného nominovaného náhradníka.

Zaujímavosť roka 2022?

Určite strelecká produkcia Adriána Friča. Štyristo gólov v takom mladom veku znie až neuveriteľne. Som rád, že postrach všetkých brankárov v našej súťaži oblieka práve dres Gregoroviec.

VZ6 9705

Jedenástka roka 2022 8. ligy (podľa rozostavenia 1 – 4 – 4 – 2):

Martin Spišák (Gregorovce) – Erik Obšut (Gregorovce), Peter Lipták (Hrabkov), D. Lukáč (Šar. Michaľany), M. Kolozsy (Víťaz) – Lukáš Frič (Gregorovce), Patrik Šarpataky (Gregorovce), Tomáš Molčan (Gregorovce), Erik Župa (Gregorovce) – Adrián Frič (Gregorovce), Jozef Homoľa (Kojatice).