V ankete Jedenástka roka 2022 a Futbalista roka 2022 súťaží riadených ObFZ Prešov pokračujeme otázkami adresovanými hrajúcemu trénerovi TJ Sokol Jakubova Voľa Tomášovi Futejovi.

Jeho zverenci momentálne „zimujú“ presne tam, kde skončili predchádzajúcu sezónu. V 8. lige im opäť patrí dvanásta priečka.

Ako teda hodnotíte jeseň 2022?

S umiestnením spokojní nie sme. Minimálne v úvode ročníka nám utieklo zopár bodov. Mohli sme byť v tabuľke vyššie.

Tri zápasy, ktoré boli niečím iné...

Zhodou okolností išlo o úvodné tri stretnutia sezóny. Doma s Ostrovanami (2:4) sme za stavu 2:2 inkasovali v predposlednej a potom aj v poslednej minúte. V Jakubovanoch za stavu 1:1 rozhodli domáci vo svoj prospech tiež v poslednej minúte. A do tretice doma Ličartovce. Na konečných 2:2 vyrovnali hostia v 87. minúte.

Lídri na vašej súpiske.

S výnimkou Maroša Kaleju nemáme hráča, ktorý vy nevyčnieval nad ostatnými. Naša sila vychádza z kolektívu.

Zaujímavosť roka 2022?

Marošovi Kamencovi a Dávidovi Smolkovi sa podarilo rozšíriť rodinku, k čomu im aj touto cestou blahoželáme.

VZ6 2102

Jedenástka roka 2022 8. ligy (podľa rozostavenia 1 – 4 – 4 – 2):

Kamil Klembara (Šar. Michaľany) - Dávid Lukáč (Šar. Michaľany), Patrik Futej (Jak. Voľa), Matúš Kovaľ (Šar. Michaľany), Marek Ambrózy (Malý Šariš) - Ján Farkaš (Jakubovany), Martin Grega (Jak. Voľa), Peter Lipták (Hrabkov), Tomáš Molčan (Gregorovce) - Maroš Kaleja (Jak. Voľa), Oleksandr Kulikov (Víťaz).