Tucet trénerov už odpovedalo na otázky, ktorých jednotlivcov nominujú do Jedenástky roka 2022 a ktorého hráča označia za Futbalistu roka 2022 súťaží riadených ObFZ Prešov. Ako zatiaľ posledný hrajúci tréner FK Roma Jarovnice Róbert Ferko.

Pozícia jesenného lídra 9. A ligy vás isto teší...

Z desiatich stretnutí sme jediné prehrali, tri remizovali. S výsledkami sme spokojní, vedúca priečka nás veľmi teší. Veríme, že jar nebude o nič horšia a že sa nám bude rovnako dariť.

Tri zápasy, ktoré boli niečím iné...

Prvé tri duely sme zvládli hladko, potrápili sme sa až v 4. kole v Krásnej Lúke (1:1), kde sme od 68. minúty hrali v oslabení, ešte predtým, v 41. minúte, sa nám po zrážke so spoluhráčom dosť vážne zranil brankár Patrik Kaleja Januv. Tesne po prestávke sme inkasovali a ani sme nedúfali, že ešte dokážeme vyrovnať, no podarilo sa...

V Medzanoch sme do prestávky vsietili šesť gólov, v druhom bola remíza 1:1, sedem gólov je nakoniec náš strelecký rekord jesene.

Na ihrisku silných Ražnian sme v predposlednom jarnom kole najprv pustili vedenie domácim, po vyrovnávajúcom góle sa nám uľavilo, vďaka získanému bodu podarilo udržať prvé miesto v tabuľke.

Najväčšie opory mužstva?

Dávid Kaleja vie podržať mužstvo rýchlou hrou, rovnako strieľa rozhodujúce góly.

Jakub Ferko, ako správny kapitán, motivuje ostatných, keď prehrávame a hra sa veľmi nedarí. Brankár Radoslav Bolvan nás podržal chytenou jedenástkou v Ražňanoch.

Nejaká zaujímavosť jesene...

Ťažko niečo vybrať, snáď, že neraz sa pasujem s myšlienkami skončiť s touto prácou, pri ktorej som často sám. Vždy ma však naštartujú víťazstvá vonku, sú dobrým zadosťučinením môjho úsilia, po nich sa mi cestou domov vracia chuť pokračovať ďalej.