Za hostí vyrovnal v 71. minúte Jakub Ferko. Všetko ale mohlo byť inak, nebyť 13. minúty. Trinástka bola totiž v tomto prípade, ako to býva zvykom, pre niekoho šťastným a pre niekoho nešťastným číslom. Keď sa na to pozrieme z pohľadu Jarovničanom, budeme sa baviť skôr o šťastí - ale aj o umení brankára vystihnúť správnu stranu. „Rado Bolvan sa hodil do pravej, presne tam kde kopol loptu hráč súpera,“ opísal dôležitý moment hrajúci tréner FK Roma Róbert Ferko. Aj vďaka tomu získali Jarovnice to, čo týždeň predtým doma stratili... „Presne tak. Proti Medzanom nám nevyšla ofsajdová pasca a súper vyrovnal na konečných 1:1.“

Poďme však rýchlo späť na ihrisko pri známom letisku... „Bol to dobrý zápas, o čo sa pričinili obidve mužstvá,“ hodnotí R. Ferko. Súhlasil s pochvalou pre autora vyrovnávajúceho presného zásahu Jakuba Ferka, ktorý je skôr sviatočným strelcom, keďže sa v tejto sezóne presadil v koncovke len druhýkrát, v minulej to bolo dokonca len raz. No jedným dychom pridal aj ďalšie slová chvály, „aj v Polome nás zachránil gólom na 2:1 v poslednej minúte.“

VZ6 6726

Nepotešilo vylúčenie Milana Kaleju päť minút pred koncom stretnutia. A pritom išlo o náhradníka, ktorý ani nezasiahol do hry. Podľa nášho spolubesedníka nespravodlivé. „Druhý asistent rozhodcu dbal nad dodržiavaním pravidiel iba zo strany našej lavičky. Na nej nesmel byť nikto mimo zápisu, no u domácich toto prehliadal. A navyše, urážku na jeho osobu, ktorá odznela, zakričal niektorí z divákov a nie M. Kaleja.“

Priestor na vyjadrenie dostal aj spomenutý asistent hlavného arbitra Matúš Karaffa: „Ako asistent rozhodcu som dbal na dodržiavanie pravidiel futbalu oboch lavičiek či už u mužstva domácich alebo hosti. A však správanie na lavičke hosti bolo neprípustné tak som viac pozornosti venoval hosťujúcej lavičke, keďže nerešpektovali pokyny, že na lavičke sa máju nachádzať len členovia realizačného tímu a náhradníci. K situácii kedy hlavný rozhodca udelil červenú kartu náhradníkovi, ktorý do hry nezasiahol som mal veľmi dobrý očný kontakt. Hlavného rozhodcu som si nechal zavolať k postrannej čiare a s priestupkom som ho oboznámil, kedy následne adekvátnym spôsobom podľa pravidiel futbalu hráča resp. náhradníka potrestal červenou kartou. Bol som sto-percentne presvedčený o osobe, ktorá sa previnila HNS ( hrubým nešportovým správaním) a to kritikou a zároveň urážkou na moju osobu ako asistenta rozhodcu.“

Jarovnice zostali na čele tabuľky a netaja sa úmyslom zimovať na prvom mieste. „Doma nás čaká Krásna Lúka a Medzany, vonku ´béčko´ Lipian. Trúfame si na deväť bodov,“ dodal R. Ferko.