Futbalisti FK Záborské (7. liga ObFZ Prešov) majú zaujímavú bilanciu ostatných troch domácich vystúpení. Dali v nich dal po štyri góly - a na druhej strane počet inkasovaných gólov každým zápasom narastá. V siedmom kole porazili Terňu 4:1, v deviatom Uzovský Šalgov 4:2, vo včerajšom jedenástom Dubovicu 4:3. Aký bol priebeh? Neubehla ani štvrťhodina a domáci viedli 2:0. Hostia neskôr znížili na polčasových 2:1 a tri minúty po výmene strán vyrovnali na 2:2. Od 70. minúty si mohli nárokovať na skalp favorita, lebo otočili na 2:3. Lenže, v 81. minúte bolo po úspešnej domácej penalte 3:3 a v predposlednej minúte hráči Záborského predsa len zachovali „tradíciu štyroch gólov“ – 4:3. O chvíľu, po záverečnom hvizde hlavného rozhodcu Martina Palenčáka, bolo dobojované.

Hrajúci prezident domáceho klubu Miloš Baran si vydýchol: „Vlastnými chybami sme sa pripravili o sľubný náskok. Po prestriedaní, no hlavne vďaka bojovnosti ,sme dokázali vyrovnať a aj streliť trojbodový gól.“

VZ6 3798

Pre autora rozhodujúceho presného zásahu na 4:3 Dominika Pastoreka je to prvá „trefa do čierneho“ v drese Záborského. V tíme nováčika najvyššej okresnej súťaže je nováčikom, v minulej sezóne pôsobil v susedných Petrovanoch, tri roky predtým v írskom klube v Boroway Rovers. „Najdlhšie obdobie, tuším sedem rokov, som strávil v Granč – Petrovciach v Levočskom okrese, vrátane polročného hosťovania v Spišských Vlachoch, no futbalovo som vyrastal v Spišskom Podhradí. V Záborskom sa mi veľmi páči, je tu super partia, výborný tréner, vedenie klubu i fanúšikovia,“ poznamenal 34-ročný obranca, ktorý chvíľu pred gólom na 4:3 na opačnom konci ihriska vykopával loptu z bránkovej čiary.

FK Záborské – FK Dubovica 4:3 (2:1), góly: Tomáš Kolivoška 2 (druhý z pokutového kopu), Filip Tudor, Dominik Pastorek – Martin Onderčo 2, Ján Hovanec.