V jednom z nedeľňajších zápasov 7. kola 7. ligy ObFZ Prešov sa stretli TJ Nemcovce a ZŠ Vyšná Šebastová. Už minulá sezóna bola z pohľadu obidvoch tímov rozdielna. Hostia obsadili konečné tretie miesto, domáci skončili tretí od konca. Vo vzájomných súbojoch najprv Šebastovčania zvíťazili doma 2:0, v „odvete“ zas uspeli Nemcovce 6:5 (pomohol im vlastný gól Filipa Fedora).

Toľko v krátkosti nedávna história. A ako to dopadlo najnovšie? Nuž sedmička tentoraz nepriniesla šťastie Nemcovciam, hoci niektoré okolnosti im boli vcelku priaznivo naklonené. Napríklad domáce prostredie, či gól do šatne, ktorý dokáže byť neraz výraznou vzpruhou, alebo sa po skončení súboja môže ukázať ako rozdielový. Výsledok 2:3 prezrádza, že tri body získali hostia a to napriek tomu, že do polčasu prehrávali o dva góly. O tie sa do prestávky postarali v 34. minúte Norbert Dujava a v 45. minúte Dominik Dlugoš. Po výmene strán najprv v 63. minúte znížil z pokutového kopu Matúš Gladiš a v 84. minúte Lukáš Renčko vyrovnal na 2:2. Mohla to byť aj remíza, avšak v tomto prípade, ako sa hovorí, bič plieskal na konci. Matúš Gladiš v poslednej minúte upravil na konečných 2:3. „Ak by sme boli získali len bod, nebolo by to spravodlivé. Boli sme lepší,“ dal sa počuť tréner Vyšnej Šebastovej Milan Duda. A pokračoval v hodnotení: Mali sme viac z hry, veľká škoda nepremennej tutovky za stavu 0:0. Naopak, dostali sme dva hlúpe góly. Domáci nakopávali dlhé lopty z každej možnej príležitosti. Cez polčas sme si v kabíne povedali, že sa musíme dostať do zápasu kontaktným gólom, čo sa podarilo. Chlapci zabojovali, ukázali charakter a som rad, že sa za vyrovnaného stavu neuspokojili a išli až do konca za tromi bodmi.“

VZ6 9601

Podľa obrancu Nemcoviec Petra Barjaka boli domáci, čo sa týka efektivity, do prestávky lepším mužstvom. V druhom polčase očakávali tlak hostí, ten prišiel po hodine hry. „Penalta na 2:1 bola zlomovým momentom zápasu, vyhecovala hráčov súpera na maximum. Ja som pre svalové zranenie musel v 60. minúte striedať a zvyšok zápasu som v podstate nevidel. A keď som po záverečnom hvizde uvidel konečný stav 2:3, neveril som vlastným očiam. No mali sme vraj tri veľké možnosti, ktoré chlapci nepremenili, čo Šebastovčania dokonale potrestali. Škoda, za stavu 2:0 sme verili, že získame tri body a v samom závere sme prišli aj o ten jeden.“