Najprv sa v krátkosti venujme účinkovaniu hráčov spomenutého futbalového klubu v sezóne.

Mužstvo vedené hrajúcim trénerom Mariánom Bendíkom v prvom kole remizovalo v Uzovskom Šalgove 1:1, v druhom zdolalo doma Žipov 3:0. V tretej runde prehralo v Dubovici 1:3.

Dnes dopoludnia Chminianci hostili TJ Nemcovce. V uplynulom ročníku si s týmto súperom v dvoch súbojoch hralo poradili. Vonku 3:1, doma 4:0. No tentoraz hostia, hoci pricestovali iba s deviatimi hráčmi do poľa a jedným brankárom, dali papierovému favoritovi poriadne zabrať. „Hrali dobre a vypracovali si aj šance. Keby boli mali v koncovke trocha viac šťastia, odvezú si domov aspoň bod,“ poznamenal Marián Bendík.

VZ6 4034

Nestalo sa. Domáci vyhrali 3:2 (2:1). Ujali sa vedenia v 6. min po góle Milana Dudu. Nemcovce odpovedali z penalty, pri ktorej sa presadil Pavol Majerník. Situácii predchádzala úmyselná ruka Reného Bendíka na bránkovej čiare. Keď už sa zdalo, že mužstvá odídu do kabín za nerozhodného stavu, zaznamenal gól do šatne Dávid Bendík – 2:1. V 64. minúte prišlo vyrovnanie. V ňom mal opäť prsty, vlastne ruku, René Bendík. Opäť na bránkovej čiare zabránil nedovoleným spôsobom aby lopta prenikla do siete. Hlavný rozhodca Erik Tomeček až tentoraz taký zhovievavý ako v prvom polčase nebol. Previnilcovi ukázal červenú kartu a nariadil ďalší pokutový kop. Ten zrealizoval Norbert Dujava, no domáci brankár Marek Bendík zažiaril. Nie však obrancovia Chminian, ktorí dovolili N. Dujavovi odrazenú loptu dokopnúť do brány – 2:2. „Naša chyba, niečo také by sa nemalo stávať. Našťastie sa nám v závere podarilo strhnúť víťazstvo na našu stranu. Hrdinom duelu sa tak stal šesť minút pred koncom Miroslav Bendík,“ poznamenal kauč Chminian s krátkym odkazom na najbližšie meranie síl v Záborskom: „Ideme si po tri body.“