Stretli sa niekedy títo súperi v doterajšej histórii futbalu v obidvoch obciach? Pátrali sme vo viacerých zdrojoch. A výsledok: existuje veľká pravdepodobnosť, že v nedeľu to bolo naozaj prvýkrát, čo si Kojatice a Pušovce takpovediac skrížili zbrane na futbalovom ihrisku. Ak by niekto vedel dokázať opak, priestor na vyjadrenie tu je...

Čo ešte napísať na margo spomínaného stretnutia... Išlo o súboj nováčikov, domáci ako postupujúce mužstvo z nižšej súťaže, hostia ako vypadnuvšie z vyššej. Stretli sa tiež kluby s rovnakou filozofiou, preferujúce „mladú krv“. Nízky vekový priemer A mužstva, to je to, čo majú spoločné. Rovnako trpezlivé čakanie na nasledujúce sezóny, v ktorých by súčasní mladíci mali čerpať z nadobudnutých skúseností...

VZ7 8990

Domáci zvíťazili rozdielom triedy, ich brankára Tomáša Vysočana potešilo čisté konto hneď v premiérovom dueli sezóny 2022/23. Na otázku, komu ho venuje, odpovedal: „Starostovi našej obce Antonovi Aštarymu, ktorý nám fandí a podporuje nás.“ V ďalšom rozprávaní hovoril o vyrovnanom začiatku zápasu, o tom, že Kojatice hrali do prestávky proti silnému vetru a vážnejšiu príležitosť si nevypracovali. Iné to bolo v druhom polčase, na bráne hostí sa trikrát vlnila sieť, no nemuselo ostať iba pri tom. Brankára Pušoviec Richarda Migaša trikrát zachránilo brvno a to pri dvoch strelách Michala Mateja a jednej Tadeáša Pavlíka.

V najbližšom kole sa Kojatice predstavia v Gregorovciach. „Predstavujú kvalitu, v nedeľu vyhrali na ihrisku nášho minuloročného rivala v Šarišských Michaľanoch hladko 4:1. Budú si trúfať aj na nás a na to sa musíme pripraviť,“ odkázal 19-ročný brankár, ktorý ide v šľapajach svojho otca Petra... „Chytal za Nižnú Šebastovú a Kojatice,“ spresnil T. Vysočan.