Letný pohára ObFZ Prešov píše v tomto roku už svoju 29. kapitolu. Z pôvodných 16 mužstiev ostali v hre už iba dve – finalisti, ktorí sa pobijú o prestížnu trofej v tradičnom termíne 15. septembra. Dejisko rozhodujúceho súboja ešte známe nie je. Včera sledovali fanúšikovia okresného futbalu ako sa skončia dva semifinálové zápasy. V obidvoch uspeli tímy, ktoré boli podľa papierových prognóz miernymi favoritmi. Snáď o čosi väčší otáznik visel nad výsledkom merania síl Brezovička – Malý Šariš. Išlo o súboj minuloročných finalistov, v ktorom vtedy vyhrali hostia 2:1. Ťahali tak zaujímavú šnúru šiestich víťazných duelov proti súperom z vyšších súťaží, tá sa však včera definitívne zastavila.

Na ihrisku v Žipove, kde sa predstavili Ľubotice B, sa zasa stretli mužstvá, ktoré v predchádzajúcom kole museli nielen ukázať „postupovú kvalitu, no museli sa spoľahnúť pri penaltovej lotérii aj na povestný kúsok šťastia. Tentoraz sa rozstrel nekonal, no najtesnejší výsledok čo to prezrádza...

VZ7 7684

Brezovička – Malý Šariš 5:1 (3:0), góly: 8. a 22. Miroslav Kaleja, 9. a 65. Miroslav Michalek, 78. Matúš Švec – 63. Peter Karabinoš. História sa nezopakovala. Rýchly gól domácich a o niekoľko sekúnd ďalší – to boli zrejme rozhodujúce momenty. Brezovičke zabrali opory a hladké víťazstvo bolo na svete.

Žipov - Ľubotice B 3:2 (2:1), góly: 13. Dávid Harčár, 41. Patrik Biatt, 87. Michal Bartko – 34. Jakub Gera, 55. Ljubomir Baloh. Hostia inkasovali v trinástej minúte a potom aj chvíľu pred odchodom do šatní. V obidvoch prípadoch si možno práve vtedy mali dávať lepší pozor... Navyše rozhodujúci gól dostali tri minúty pred koncom.