fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Lenže, karty výrazne zamiešali futbalisti FK Kojatice. Tí, v prípade rovnosti bodov po „poslednom zvonení“, postúpia vďaka lepšie zvládnutým vzájomným zápasom (doma 1:0, vonku 1:1). Nepredbiehajme však...

Kojatičania zvládli k spokojnosti aj ostatné meranie síl s Jarovnicami. Zvíťazili 3:2, po polčase 1:0. O päť gólov sa postarali len dvaja zakončovatelia, obaja zástupcovia dvoch generácii vyznávačov najpopulárnejšieho športu. Domáci iba 17-ročný autor hetriku Patrik Vaško a hosťujúci Marián Ferko, ktorý má zhodou okolností dvakrát toľko rokov. V zaujímavom závere Jarovničania znížili tri minúty pred koncom na rozdiel jediného gólu, no vyrovnať už nedokázali. Podľa ich hrajúceho trénera Róberta Ferka, ktorý však tentoraz pre zranenie absentoval, by bol zápas dopadol inak, keby boli nastúpili v plnej sile. „Okrem mňa chýbali traja ďalší zo základu. Dvaja pre pracovné povinnosti v Bratislave, jeden pre červenú kartu.“ Na otázku, či bol dvojgólový Marián Ferko najvýraznejšou postavou mužstva, odpovedal: „Keď on, tak potom aj Dávid Kaleja, ktorý mu na obidva góly prihrával.“

VZ6 4266

Jarovnice počas zimnej prestávky nahlas hovorili o najvyšších cieľoch. Dnes sú už ale takpovediac z hry von, musia sa uspokojiť s konečným tretím miestom. Či zabojujú o postup aj v budúcej sezóne, vraj záleží od zloženia kádra. „Niektorí starší hráči asi s futbalom skončia, nahradia ich dorastenci, ktorí sú na hosťovaniach v iných kluboch, v Hermanovciach, v Sabinove.“

A kto podľa R. Ferka postúpi v nedeľu do 7. ligy? „Kojatice už šancu z rúk nepustia. Hráčov Michalian je nám trocha ľúto, herne sú na tom lepšie než Kojatice, no iba s jedným útočníkom viac dosiahnuť nemohli.“