Trojlístok najlepších ale nebude súperiť vo finiši takpovediac na diaľku, už včera dvaja absolvovali vzájomný zápas (Jarovnice - Šar. Michaľany), najbližšiu nedeľu je na rade ďalší (Šar. Michaľany – Kojatice) a o dva týždne ďalší (Kojatice – Jarovnice). Čo iné k tomu dodať, než použiť známy slogan: TO NEVYMYSLÍŠ, TO JE VALALSKÝ FUTBAL...

Poďme „sa rozprávať“ o súboji, ktorý je už za nami. Jarovnice len pred niekoľkými hodinami hostili Šarišské Michaľany. Domáci mali už pred úvodným výkopom navrch, lebo na ihrisko, na ktorom na mnohých miestach chýba tráva a diery v zemi sú nebezpečne „zamaskované“ pieskom, si dozaista už dávno zvykli, resp. ho dôverne poznajú.

VZ6 1930

Napriek tomu to boli Michaľanci, ktorí sa ako prví tešili z gólu, keď v 12. minúte sa po centri z pravej strany presadil hlavou Marin Andraščík. Jarovničania vyrovnali päť minút po prestávke, obrancom súpera ušiel rýchlonohý Tomáš Čurij a presadil sa zo samostatného nájazdu. V 58. minúte sa skóre znova menilo. Domáci brankár Radoslav Bolvan chytil malú domov do rúk a z následného nepriameho voľného kopu sa presadil Erik Némethy - 1:2. Konečný výsledok stanovil v 71. minúte po ďalšom zaváhaní hosťujúcej defenzívy Peter Giňa. Paradoxne v tom čase domáci hrali už minútu bez vylúčeného Tomáš Čurija, ktorý bol vylúčený za kopnutie protihráča počas prerušenej hry. Stalo sa tak neďaleko lavičiek obidvoch mužstiev - a ako to v takých prípadoch býva, emócie nenechali na seba dlho čakať. Začínalo byť „horúco“, našťastie si hlavný rozhodca Samuel Riják dokázal pomerne rýchlo urobiť na ihrisku poriadok. Súboj dohrali jeho aktéri bez ďalších gólov, bez ďalších kariet...

„Futbal na takom povrchu by mali zakázať,“ myslí si kapitán hostí Lukáš Štofaník, ktorý s remízou spokojný vôbec nie je. „Teraz musíme naplno bodovať v zostávajúcich troch dueloch. Všetko je v našich rukách, ukáže sa sila kolektívu a to, či skutočne máme na postup. O tom však nepochybujem, verím, že to dáme s prehľadom,“ dodal na záver.