fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Toľko oslávencov na jednom zápase, to sa každý deň nevidí. Nedeľa v Dubovici bola ale svetlou výnimkou. Ani gólov nebolo málo – spolu päť. O čo teda písať prvotne? Samozrejme, z úcty k oslávencom, o nich. O mužoch, ktorí dlhé roky žijú futbalom, predovšetkým regionálnym. Trom z nich patrilo takéto „verejné poďakovanie“ pred zrakmi fanúšikov ešte pred úvodným hvizdom merania síl 21. kola 6. ligy ObFZ Prešov Dubovica – Brezovička. Jednému čerstvému sedemdesiatnikovi a dvom päťdesiatnikom.

Onderco a Sipka

Tým starším je Marián Huňady (v žlto-modrej polokošeli), ktorý sa minulosti venoval predovšetkým výchove mladých futbalistov v Lipanoch a počas dvoch sezón aj v Dubovici. Abrahámoviny zasa nie tak dávno oslávili dvaja súčasní funkcionári domáceho klubu. Prezident Vincent Onderčo (celkom vpravo) a tajomník Štefan Šípka (v strede).

Všetkým trom zaželajme do ďalších rokov predovšetkým zdravie, rodinnú pohodu a čo najviac radosti z práce vo futbalovom hnutí. Prípadne, ak by sme mohli blahoželať oslávencom aj v mene hráčov Dubovice, nuž najkrajším darčekom pre obidvoch súčasných činovníkov klubu by asi bolo 50 strelených gólov v tejto sezóne, na čo má kolektív pod vedením hrajúceho trénera Tomáša Šimka k dispozícii ešte päť pokusov, t.j. 450 minút. -😊

Zo zápisu: Dubovica – Brezovička (3:2, góly: Slavomír Hurajt, Jozef Zvolenský, Pavol Angelovič – Martin Strelec 2). Domáci viedli 1:0, prehrávali 1:2, v 82. minúte sa znova ujali vedenia a najtesnejší náskok ubránili.