Futbalisti TJ Družstevník Radatice prišli v jarnej časti 8. A ligy o body, s ktorými rátali. Týka sa to hlavne zápasov, ktoré odohrali tento mesiac. Na prvého mája neoslavovali, lebo nemali čo... Prehrali doma so Sedlicami 1:2 (hoci sa v derby ujali vedenia) - a to veru nikto nečakal. Reparát skladali o týždeň v Haniske, no znova neboli úspešní, súperovi podľahli 3:5 (prehrávali už 0:5), o tomto meraní síl sme na našej webovej stránke písali. Uplynulú nedeľu mali možnosť na reparát číslo dva, tentoraz ho zložili na výbornú. Lídra tabuľky ŠK Slovan Solivar zdolali pred zrakmi svojich fanúšikov rozdielom triedy 4:1.

Vo všetkých troch meraniach síl, o ktorých bola reč, dokázal skórovať Róbert Bača. Siete súperov rozvlnil dovedna päťkrát. O súboji so Sedlicami hovoril ako o prvom momente, ktorý mužstvo takpovediac nalomil. Bolo to ako zlý sen, ktorého sa Radatičania nezbavili ani o týždeň v Haniske. „Tam sme už cestovali bez štyroch hráčov základnej zostavy. Druhý moment, ktorý nás nalomil, mal podobu štyroch veľkých príležitostí, ktoré sme nevyužili za stavu 0:0. Stačilo len jednu z nich a všetko mohlo byť inak. A potom prišli dve naše individuálne chyby, ktoré súper trestal. Toto bol tretí moment, zlomil nás definitívne. V ďalšom priebehu sme inkasovali ešte trikrát – a začali hrať až po našom prvom strelenom góle necelých dvadsať minút pred koncom. Žiaľ, času už bolo málo a gólový rozdiel dosť veľký.“

VZ6 4803

Na margo čerstvého výsledku 4:1 (2:0) so Solivarom najlepší strelec Radatíc (18 gólov) poznamenal: „Úvod súboja sa niesol v opatrnom duchu, územnú prevahu mali skôr hostia. Vypracovali si tri, štyri pološance a jednu stopercentnú po našom chybnom bránení. Hra sa však postupne vyrovnala a išli sme do vedenia 1:0. Druhý náš presný zásah bol typickým príkladom gólu do šante, padol zo skrumáže v malom vápne. Polčasová atmosféra v šatni bola pohodová a to ešte nikto z nás netušil, že sa nám vydarí aj začiatok druhého dejstva. Dá sa povedať, že sme tým už v 49. minúte súpera definitívne dorazili. Od stavu 3:0 nám stačilo kontrolovať vývoj, Solivarčanom sme dovolili už len sporadické výpady k našej bráne. Z jedného sa presadili, no presne v 60. minúte sme naň odpovedali gólom na konečných 4:1. Stretnutie sa potom dohrávalo v pokojnom duchu, až sa to mne osobne zdalo také čudné. Natíska sa otázka, keby boli hostia na začiatku za stavu 0:0 skórovali, výsledok mohol byť úplne iný,“ zamyslel sa na záver rozprávania R. Bača.