Od 37. do 56. minúty patrilo ihrisko domácim, ich góly strieľali: Martin Basár a Dávid Kočiško po 2, jeden pridal Štefan Lamy. Aj hostia mali vo svojich radoch dvojgólového strelca, Róberta Baču, raz sa v koncovke presadil Patrik Kancír.

Tréner Hanisky Pavel Strejček ponúkol takpovediac komplexný pohľad na zápas od prvej do poslednej minúty: „Začnem možno trošku netradične, no chcem poukázať na to, aké je dôležité, aby mužstvo dodržiavalo pokyny, ktoré im tréner pred zápasom určí. Moji hráči ich dodržiavali na sto percent do 70. minúty. Odvtedy sa moje myšlienky s tými hráčskymi začali rozchádzať. Ale poporiadku... V šatni som chlapcov upozorňoval, že k nám príde ofenzívne ladené mužstvo, ktoré má kvalitné kraje zálohy, útok a skúseného hráča v strede, ktorý je srdcom ofenzívy. Presne sa to potvrdilo už v 5. minúte zápasu, keď z ich stredu zálohy vzišla perfektná prihrávka za našu obranu a pred našim brankárom sa ocitol v samostatnom nájazde hosťujúci hráč. No náš brankár Tadeáš Hatok túto šancu fantasticky, reflexívne zneškodnil a v podstate určil budúci priebeh zápasu. Ak by sme z tejto šance dostali gól, priebeh stretnutia mohol byť úplne iný.“

VZ6 8010

Čo bolo potom... „Aj keď bol len začiatok zápasu, bol to zlomový moment. Odvtedy sme na ihrisku začali dominovať a dostávať sa častejšie na súperovu polovicu. Vyšiel mi ťah s našim zadným stopérom Martinom Basárom, ktorého som už druhý zápas poslal na defenzívneho záložníka. Odvádza tam kus roboty a dokonca sa už druhý zápas za sebou strelecky presadil. Odstavil ich stredného záložníka a vytvoril priestor na hru pre nášho kreatívneho hráča Dávida Kočiška. Ten premenil svoje dve šance. Najdôležitejší gól sme dali hneď po zmene strán, keď sme predpokladali, že na nás súper vybehne a bude chcieť dať kontaktný gól. No presadil sa nestarnúci Štefan Lámy, ktorý po najkrajšej akcii v zápase z centrovanej lopty rybičkou nechytateľne zavesil. Vtedy sa nám darilo a premenili sme všetko do čoho sme kopli. Hrali sme dobre a pekne.Súper robil chyby v obrane a my sme ich ešte dva krát potrestali.“

Do konca zápasu ostávalo ešte dlhých dvadsať minút, keď sa P. Strejček rozhodol striedať... „Bolo 5:0 a ja som na ihrisko poslal chlapcov, ktorý menej hrávajú. No prišla 70. minúta a chlapci si mysleli, že si môžu začať na ihrisku robiť čo chcú. Každý sa hrnul do útoku, chcel dať gól, ale zabudli, proti komu hrajú. Gól na 5:1 sme ešte nejak neriešili, ale keď v 78. minúte bolo 5:3. to už z lavičky ´vystrelilo´ aj mňa. Ostávalo ešte dosť času na to, aby sme tento zápas totálne pokazili. Súper si začal vytvárať šance, hrozil z protiútokov, strieľal. Proste ukazoval svoje kvality (na ktoré som upozorňoval) v plnej paráde. Doslova sme to do konca nejako „ukopali“. Ale keby sa hralo dlhšie - neviem, neviem.“

Koniec dobrý všetko dobré. Hráči Hanisky drámu nepripustili, finiš z ríše snov bol nad sily papierového favorita. A tak bol priestor na slová chvály... „Tie chcem adresovať svojim zverencom. Za perfektný prístup k zápasu do tej 70. minúty. Za to, že sa nezľakli kvalitného súpera a napriek mnohým chybám v závere dokázali zápas doviesť do víťazného konca. Chcem pochváliť tiež mužstvo Radatíc, že sa nezlomilo ani za stavu 5:0. Že hralo otvorený futbal. Je asi pre nich škoda, že sme im asi zobrali možnosť tohto roku postúpiť. A chválim aj hlavného rozhodcu Lukáša Uličného, ktorý svojimi verdiktmi nijak neovplyvnil toto pekné ofenzívne stretnutie.“