Zápas 20. kola 6. ligy ObFZ Prešov medzi Vyšnou Šebastovou a Dubovicou sa skončil jednoznačným výsledkom 6:1 pre domácich. Zverenci trénera Milana Dudu mali v živej pamäti jesenné meranie síl s týmto súperom, v ktorom im, ako sa hovorí, ušlo víťazstvo medzi prstami. „Šebastovčania“ viedli na ihrisku súpera deväť minút pred koncom 2:1, no potom dvakrát inkasovali, zhodou okolností z kopačky toho istého hráča Damiána Františka Stariňáka – a s bodmi sa museli rozlúčiť...

Avšak, „Dudovci“ si uplynulú nedeľu od úvodu „išli za svojím“. Pomohol im rýchly gól už v 4. minúte -  a Peter Jačišin sa presadil v koncovke aj v 35. minúte. V 40-tej Peter Hojsák a v 43-tej Damián Hudák. Polčasový rezultát 4:0 napĺňal domácich optimizmom. Tri minúty po výmene strán skóroval znova Peter Hojsák (5:0). Až potom pustili k slovu súpera, v 56. minúte zaznamenal čestný úspech Dubovice Peter Čarnogurský. Domácim sa málilo, chceli mať v súboji bohatom na góly posledné slovo – a aj ho mali. Na konečných 6:1 upravil v 88. minúte Kristián Bača.

VZ6 8313

Milan Duda sa po záverečnom hvizde Dušana Andrejka dal počuť: „Na poslednú chvíľu sme museli meniť zostavu. Nič to ale nemenilo na predstave hrať útočne, s vysokým napádaním. Rýchlo sa nám podarilo otvoriť skóre a počkali sme si na druhý gól. Chlapcom slúži ku cti, že ani v ďalšom priebehu nepoľavili - ani po prestávke, keď mali bezpečný náskok. V závere sme ešte dvakrát skórovali, no rozhodca nám, vraj pre faul na brankára, góly neuznal. Ja si myslím opak.“

Za Dubovicu zaznamenal čestný úspech 17-ročný striedajúci dorastenec. Kde boli tradiční strelci? „V zahraničí,“ odpovedal stručne hrajúci kormidelník Tomáš Šimko. Podľa neho si prehrali jeho zverenci zápas za stavu 1:0, keď Mikuláš Lazorík a neskôr Dávid Molčan zahodili dve vyložené príležitosti. „Domáci naopak, na čo do prestávky siahli, to skončilo v našej sieti. Vyhrali preto úplne zaslúžene.“ Odkaz pred nedeľňajším domácim súbojom 21. rundy? „Proti Brezovičke musíme hrať o sto percent lepšie, inak nepochodíme.“