V 19. kole 7. ligy ObFZ Prešov padlo najviac gólov na ihrisku TJ Sokol Jakubova Voľa. Hostia zo Žehne odchádzali domov s debaklom 2:7.

Za domácich skórovali: Branislav Dlugoš 2, Štefan Kolečanský, Martin Grega, Pavol Červeňák, Tomáš Futej a Fabián Červeňák.

Za hostí sa už v 3. minúte presadil z bieleho bodu Maroš Kaleja, no otvárací gól im, ako sa nakoniec ukázalo, „pomohol“ iba štatisticky. Okrem neho sa za stavu 3:1 pre domácich trafil do čierneho aj Marcel Ferko. Už spomenutý M. Kaleja mieril v jednom prípade do brvna.

Až traja hráči Jakubovej Vole si v nedeľu otvorili gólový účet v tejto sezóne. Jedným z nich bol hrajúci tréner Tomáš Futej. Sám sa považuje za sviatočného strelca, no gól z jeho kopačky podľa neho stál za to, padol po najkrajšej akcii zápasu. „Na jej konci mi stačilo po spätnej prihrávke Fabiána Červeňáka iba nastaviť nohu.“ Najkrajší gól súboja dal zasa Branislav Dlogoš, bolo to v poslednej minúte z priameho kopu. Zlomovým momentom bol podľa T. Futeja vynikajúci zákrok domáceho brankára Dominika Jakubíka za stavu 3:2. Hostia boli blízko k vyrovnaniu, no nestalo sa...

VZ6 2125

Mimochodom, Jakubova Voľa po prvýkrát v sezóne neprehrala v dvoch dueloch po sebe. Pred desiatimi dňami v 18. runde remizovala vo Víťazi 2:2, na ihrisku bolo údajne veľa nervozity aj kariet. Pýtali sme sa, či to môže byť náznak niečoho pozitívneho... „Pozitívne náznaky sme mali počas celej sezóny, nie iba v ostatných dvoch súbojoch. No zároveň platí, že nám popri nich uniklo pomedzi prsty až sedem bodov. Tie keby sme mali teraz na konte, boli by sme v tabuľke vyššie.“

O štyri priečky vyššie sú napríklad Ostrovany, práve tam cestujú hráči Jakubovej Vole v nedeľu. „Je to kvalitný súper, no my sa na jeho ihrisku pokúsime vyhrať,“ odkázal na záver T. Futej.