fbpx

Meniny dnes: zajtra:

A to by už malo byť naozaj všetko. V tomto roku na našich okresných trávnikoch už ani zápas, ani gól, ani... Ako poslední si uplynulú nedeľu merali sily futbalisti TJ Družstevník Žipov a TJ OK Chmiňany. Išlo o dohrávku 8. kola 6. ligy ObFZ Prešov. Výsledok 4:3 po zaujímavom priebehu domácich potešil, hostí naopak zarmútil.

Každopádne, fanúšikovia boli svedkami zaujímavého stretnutia. Chmiňany sa ujali vedenia už v 2. min vďaka presnej „trefe“ Miroslava Bendíka. O náskok však čoskoro prišli – a nielen to. Žipovčanom stačila necelá štvrťhodina, aby na konci 19. minúty vyhrávali 3:1 (skórovali: Jozef Urban, Dušan Čorba, František Štofanko). No ani oni si nedokázali vedenie ustrážiť, v 25. min inkasovali na 3:2 (Marián Bendík z pokutového kopu) a nevyznamenali sa hlavne v samom závere prvého polčasu, kedy v 44. min vyrovnával František Bari. Veru, koho by potešil gól do šatne, tobôž, keď sa predtým domáci tešili z nádejného náskoku...

A kto čakal, že aj po výmene strán bude gólostroj pokračovať, zmýlil sa. Už len jediná lopta sa ocitla v sieti, v 86. min dostal domácich znova na koňa ten, ktorý tak urobil aj na samom začiatku merania síl - Jozef Urban – 4:3. Do konca zápasu už veľa času neostávalo, no ešte vždy sa z pohľadu hostí dalo s nepriaznivým stavom niečo robiť. No nestalo sa...

VZ6 4075

Mimochodom, obidva góly J. Urbana padli zo štandardných situácií, obidva sa na seba dosť podobali. „A to preto, lebo brankár hostí Rudolf Bendík si pri obidvoch zle postavil múr,“ uviedol rozhodca Lukáš Porochnavý.

Hráčom TJ Družstevník pomohlo najtesnejšie víťazstvo preskočiť v tabuľke Pečovskú Novú Ves a po jeseni im patrí šiesta pozícia. Môžu sa však pochváliť druhou najlepšiu ofenzívou - hneď po Dulovej Vsi (42 resp. 43 gólov). Pomohli si hlavne v treťom kole, v ktorom pred zrakmi vlastných fanúšikov deklasovali Pušovce 11:0.

Chmiňanci sú po „prvom polčase“ tejto sezóny na tom lepšie, než ich ostatný súper, zimujú na štvrtej priečke.

Nuž, školskou terminológiou povedané, či napísané, toto bolo posledné zvonenie v roku 2021. Viac ligových zápasov v rámci Prešovského a Sabinovského okresu nebude. A teda, ani takýchto článkov. Pripravujeme však pokračovanie ankety Jedenástka roka, tentoraz však v mediálnej podobe. A tentoraz pre všetkých účastníkov štyroch seniorských súťaží od šiestej po ôsmu ligu. Mnohí už vedia o čo ide a tak ostáva už len veriť, že oslovení tréneri si nájdu čas na odpovede...