fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Siedma liga ObFZ Prešov už pozná svojho jesenného kráľa. Stal sa ním FK Záborské, získal najviac bodov (33), ako jediný mančaft v súťaži neprehral, dal najviac gólov (38), najmenej dostal (5). Kto skončí v poradí druhý, to po uplynulej futbalovej nedeli známe nie je. Súboj Víťaza s Malým Šarišom sa minulú nedeľu neuskutočnil, dôvodom bol šarapatiaci korona vírus v domácej kabíne. Termín dohrávky je predbežne určený na 14. november.

Túto situáciu (aspoň dočasne) využili hráči ŠK v obci Chmeľov, ktorí v tabuľke predbehli o dva body Malošarišanov (29 resp. 27). V rozlúčke s jeseňou 2021 privítali v domácom prostredí TJ Sokol Jakubova Voľa. Hostia týždeň predtým príjemne prekvapili svojich fanúšikov víťazstvom 2:0 v Jakubovanoch, keď obidva góly vsietili až v poslednej desaťminútovke. V Chmeľove im už však ruže nekvitli. Aj pani šťastena sa od nich odvrátila chrbtom.

VZ6 9473

Ambiciózny nováčik druhej najvyššej okresnej súťaže sa v meraní síl s Jakubovou Voľou ujal vedenia v 15. minúte po presnom zásahu Vladimíra Polču. Chmeľovčania potom pridali druhý gól v 42. minúte z pokutového kopu. Faul na autora prvého gólu potrestal Matej Lukáč. „Vlado si hodil loptu medzi dvoch obrancov, no tí ho ďalej nepustili... Jedenástky u nás kope pravidelne M. Lukáč, takže nebol dôvod, aby to tak nebolo aj teraz. Brankár hostí sa síce vrhol na správnu stranu, no chýbalo mu niekoľko centimetrov,“ opísal štandardnú situáciu člen výboru chmeľovského klubu Andrej Keresteš. Po výmene strán, presne v 50. minúte, prišla spomenutá smolná chvíľa hráčov ŠK Sokol. Vlastný gól si dal Martin Kuchár, ktorý, „nešťastne tečoval prudký strieľaný center Damiána Keresteša. Boli sme, ako sa hovorí, jasne na koni, no vlastne my sme od začiatku stretnutia súpera tlačili a diktovali tempo. Takže, napriek tomu, že hosťom patrí pochvala za bojovnosť až do záverečného hvizdu, posledné slovo patrilo znova nám, keď v predposlednej minúte stanovil konečný výsledok Vlado Polča.“

V Chmeľove teda po nedeli už môžu plánovať rozlúčkové posedenie. Avšak, podľa aktuálnej situácie v súvislosti s ochorením Covid 19, to vyzerá nanajvýš na dištančnú párty, každý doma pred svojim monitorom. Popri tom budú čakať, či sa uskutoční spomínaná dohrávka medzi Víťazom a Malým Šarišom a či po nej budú zimovať na druhom, alebo prípadne na treťom mieste tabuľky. Odkaz A. Keresteša je možno práve preto namieste: „Aj v mene predsedu klubu Martina Marcinka chcem chlapcom a trénerovi poďakovať za výkony a výsledky v roku 2021,“ dodal A. Keresteš.