fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Ako sme avizovali, Ličartovce prišli po nedeli o pozíciu lídra 8. A ligy ObFZ Prešov. Neprehrali, no ani nevyhrali. Lebo nehrali. Inak to ani pri nepárnom počte mužstiev v súťaži byť nemôže. Aktuálne im v tabuľke patrí druhé miesto, na konte majú dve víťazstvá a jednu remízu. V premiére sezóny deklasovali doma Sedlice 7:0, v druhom kole (opäť pred zrakmi svojim fanúšikov) nečakane remizovali s Haniskou 0:0, v treťom vyhrali nad Solivarom, ktorý hráva svoje domáce zápasy v Kapušanoch, 4:2.

S vedúcim mužstva Marekom Žolkom sme sa rozprávali o zaujímavostiach uplynulých 270 minút... „Sedlice k nám pricestovali nekompletné. Oproti tomu tu bol náš veľký hlad po futbale. Sedem sme dali, no aj veľa zahodili. Zápas s Haniskou bol iný. Bez využitej šance, hoci sme, hlavne v druhom polčase, súperov doslova dusili. Rozostavenie 10-0-0 sa im vyplatilo. Ich brankár často doslova kúzlil, dvakrát mu pomohli žrde, dvakrát brvno. A mohlo byť ešte horšie, keď tri minúty pred koncom hostia nevyužili samostatný nájazd. Naše sklamanie po bezgólovej remíze bolo veľké. Proti Solivaru nám chýbala brankárska jednotka Michal Varga, neskúsený Maroš Oľha sa nechal už v piatej minúte prelobovať. Našťastie sme vďaka trom pekným kombinačným akciám otočili na 1:3 v náš prospech. Súper znížil na 2:3 z penalty, no cez prestávku bola v kabíne aj tak pohoda. V druhom dejstve sa nám darilo eliminovať domáci tlak. Po necelej hodine hry sme museli striedať, lebo Daniel Vargovčík musel do práce na nočnú smenu – aj to patrí k dedinskému futbalu. Onedlho dal Jozef Biacovský najkrajší gól stretnutia, po ktorom bolo už 2:4. V 64. minúte nováčik upravil na 3:4, času na vyrovnanie mal dosť, avšak v koncovke sa nepresadil.“

VZ6 4729

Dávid Babčák bol autorom dvoch presných zásahov hostí a to v priebehu niekoľkých sekúnd v 36 a 37. minúte. Opýtali sme sa práve na zlepené góly. „Nie, také šťastie my nezvykneme mať,“ zasmial sa náš spolubesedník. Zdôraznil, že išlo o premyslené akcie začínajúce v strede poľa po osi Macák, Štofko, Tomko, Biacovský, Vargovčík a cez ani nie osemnásťročného Forgáča až k úspešnému strelcovi. „Nie iba oni, pochválil by som všetkých hráčov, ktorí vybojovali zaslúžené tri body.“

Napriek štyrom žltým kartám (3 resp. 1) hovoril M. Žolko o korektnom prístupe, o fair play duchu na ihrisku. „Napríklad, už spomínaný Dávid Babčák, sa za stavbu 1:0 priznal k previneniu a prisúdenú loptu vrátil domácim. Rozhodca Dávid Duda bol bez asistentov na všetko sám, pochopiteľne, že sa dopustil niektorých nepresností, no v globále, napriek občasným malým emóciám na obidvoch stranách, zápas zvládol.“

Otázka na záver... Postačuje Ličartovciam 8. liga, alebo by sa patrilo, vzhľadom na tradíciu, hrať vyššiu súťaž? „Desať rokov v druhej lige, finále Slovenského pohára, to bolo všetko takpovediac za peniaze Steel Transu a ďalších sponzorov. Jedného dňa sa to skončilo a my už niekoľko rokov hráme znova v okrese. Vždy o postup aspoň do siedmej ligy – to by ale bolo o dlhom rozprávaní. Tradíciu práve tvoríme,“ dodal M. Žolko.