fbpx

Meniny dnes: zajtra:

Janov vykročil pravou, Haniska ľavou. Rozhodlo sa zápase 1. kola 8. A ligy ObFZ Prešov na ihrisku FK Furča Haniska. Domáci prehrali 2:4, po polčase 2:2. Góly strieľali: 15. Tomáš Rešetár, 32. Anton Gondžur – 29. Michal Rusinko, 39. a 49. Adam Pribula, 69. Richard Šoltis.

Rozprávali sme sa s domácim trénerom Pavlom Strejčkom st. Na úvod o posilách, na margo ktorých sa, okrem iného, vyjadril: „Sú to kvalitní futbalisti. V kádri máme teraz 22 hráčov, ktorí si prípravu poctivo odmakali. Kostru mužstva tvoria jednotlivci so skúsenosťami z vyšších súťaží.“ Menoslov nových hráčov: Jozef Džubara (Fintice), Damián Baran, Patrik Vardžik, Tadeáš Hatok, Pavol Strejček ml. (všetci z Kendíc), Jozef Semančik (Dulová Ves), Dávid Kočiško (Kokošovce), Rafael Turčan (Malý Šariš), Dávid Suchár (návrat po hosťovaní vo Veľkom Šariši).

Kormidelník Hanisky na margo výsledku, ktorý ho určite nepotešil, poznamenal: „Netvrdím, že sme podali bezchybný výkon, urobili sme chyby a aj sme za ne pykali. Avšak, na druhej strane, verdikty hlavného rozhodcu, a to musím povedať, priamo ovplyvnili vývoj stretnutia. Najprv nám neuznal regulárny gól, potom sa udialo z nášho pohľadu ešte čosi horšie. Prebiehala 36. minúta. Na začiatku bolo nedorozumenie našich obrancov, po ktorom brankár Pavol Ondrejíček fauloval protihráča. Dostal žltú kartu a pochopiteľne nasledovala penalta. Tú náš gólman vyrazil, no vraj sa pohol z čiary ešte skôr, ako realizátor penalty kopol do lopty. P. Ondrejíček dostal druhú žltú a išiel predčasne pod sprchy. Vďaka úspešne zopakovanej jedenástke hostia vyrovnali na 2:2. Asi viete, ako sme sa po tom všetkom cítili. Psychicky naozaj mizerne. Ani sa nečudujem, že Tomáš Vysocký v druhom polčase nepremenil pokutový kop. Ja osobne som znechutený dodnes, no chlapcom som povedal, že nás to musí motivovať do ďalšej práce.“

Hlavný arbiter Samuel Riják priznáva svoju chybu... „Namiesto druhej žltej som mal domáceho brankára iba upozorniť. Som si vedomý, že môj verdikt nebol správny.“

VZ6 0958

Ako už bolo na začiatku napísané, pred štartom sezóny funkcionári FK Furča, na čele s prezidentom klubu Rudolfom Hudákom, nič nepodcenili. Snažili sa mužstvu naordinovať čo najlepšiu prípravu, súčasťou ktorej boli štyri priateľské zápasy. „Dokázali sme chlapcov správne športovo poblázniť. Mám pocit, že sa po dlhej dobe cítia v našom klube naozaj dobre.“

Haniska v roku 2015 vypadla do ôsmej ligy. Je čas na návrat do siedmej? „Keď sa nám bude dariť bodovať na ihriskách súperov, myslím, že hráčom sa bude najnižšia súťaž postupne máliť. No teraz o postupe nikto nahlas nehovorí, sústredíme sa na získavanie bodov, na získavanie rešpektu u najväčších rivalov a uvidíme čo to prinesie,“ dodal na záver rozprávania P. Strejček st.