Futbalisti FK Pivovar Šariš veľký Šariš ukončili v strede týždňa svoju pohárovú púť. Po tom, čo v prvom kole vyhrali v Širokom 5:2, bol nad ich sily iný súper. Zverenci trénera Martina Bystroňa nevyužili domáce prostredie a prehrali s ŠK Odeva Lipany 2:3, po polčase 1:2. Favoritom súboja bol hosťujúci tím pôsobiaci v tretej lige, v ktorej ešte v tejto sezóne neprehral, kým domáci hrajú o súťaž nižšie.

Zápas „mal“ všetko, čo k futbalu patrí, čo robí túto hru zaujímavou. Radosť i smútok z gólov, ktorých bolo pomerne dosť, o čosi viac adrenalínu v okamihoch pred realizáciou až troch (!) pokutových kopov, karty v rukách rozhodcov – tri žlté, no aj jednu červenú. A v neposlednom rade záver, kedy jeden tím viedol najtesnejším rozdielom a druhý usiloval o vyrovnanie...

Hostia odštartovali meranie síl lepšie. V 17. minúte sa presadil v koncovke Mário Jacko, v 38. minúte zvýšil ich vedenie Aleš Štroncer. „Pivovarníci“ dokázali skórovať až za stavu 0:2, gólom do šatne sa v 43. minúte prezentoval Adam Klepsatel – 1:2.

Dvadsať minút po prestávke sa „nič nedialo“, no hneď potom nastal dôležitý moment stretnutia. Zákrok domáceho Mateja Barnáša v pokutom území, jeho následné vylúčenie a ďalší trest v podobe penalty (tréner Veľkošarišanov však tento moment neoznačil za zlomový, jeho vyjadrenie o čosi neskôr...)

VZ6 0248

Loptu si na biely bod postavil znova Mário Jacko a znova sa nemýlil – 1:3. Na hráčov Veľkého Šariša čakalo viac než dvadsať minút v oslabení. V takýchto situáciách zvykne byť prvoradé neinkasovať, avšak v ich prípade to bolo naopak – boli to oni, kto musel skórovať, dokonca dvakrát, keď nechceli prehrať a vypadnúť zo Slovnaft Cup-u 2021. Nanešťastie pre nich sa im podarilo rozvlniť sieť súpera už len raz. V v 81. min sa z jedenástky nemýlil Igor Pribiš – 2:3.

Desaťminútovka na vyrovnanie by mohla aj stačiť, avšak, „chlapci už toho mali dosť v nohách, chýbali fyzické sily, navyše hrali oslabení o jedného hráča,“ poznamenal M. Bystroň. A ktorý moment, resp. momenty, sa podľa neho ukázali po skončení duelu ako kľúčové? „Za stavu 0:0 išiel Matúš Varga sám na hosťujúceho brankára. Nie raz, dokonca dvakát – a nedal...“