Vo Vyšnej Šebastovej sa stretli mládežníci na tradičnom turnaji s názvom Memoriál Júliusa Chromého. Dorastenecké podujatie absolvovali, okrem chlapcov z usporiadateľského klubu, tiež ich rovesníci z neďalekej obce Fintice, z 1. FC Tatran Prešov, kvarteto skompletizovali vybraní hráči ObFZ Prešov.

Semifinálové duely boli jasnou záležitosťou favoritov. Mladí „Tatranci“ zdolali V. Šebastovú 12:0, Výber ObFZ Prešov si poradil s Finticami 5:0. Meranie síl o tretie miesto malo tiež hladký priebeh, Fintice v ňom porazili V. Šebastovú 9:2.

VZ6 7748

Zato súboj o prvenstvo, hoci bol oveľa chudobnejší na góly, priniesol napínavú zápletku. Výber ObFZ sa ujal vedenia gólom Dávida Vargu, „tatranci“ ešte do prestávky vyrovnali vďaka Mariánovi Fedorovi. V druhom polčase sa už skóre nezmenilo, súboj sa v riadnom hracom čase skončil nerozhodným výsledkom 1:1. Nasledovali kopy zo značky bieleho bodu - so šťastnejším koncom pre chlapcov vo farbách prešovského ObFZ. Premenili štyri penalty, zeleno-bieli len tri. Prehrávali pritom 2:3, no nevzdali sa a rozhodujúcu jedenástku premenil Michal Ivanič.

Za najlepšieho hráča memoriálu bol vyhlásený Marián Fedor (1. FC Tatran), najlepším brankárom sa stal iba 16-ročný Fintičan Lukáš Kivader.