Treťou dvojicou v 6. lige ObFZ Prešov, ktorá v nedeľu takpovediac dobiehala zameškané bol tandem TJ Družstevník Žipov – FK Dubovica. Papierový favorit prognózy nenaplnil. Domáci, hoci boli a sú vyššie v tabuľke (7.), iba remizovali 2:2 so súperom na aktuálnej jedenástej pozícii.

Konečný výsledok možno až tak veľmi zaujímavý nie je, skôr meno jedného z hráčov, ktorí rozvlnili siete. Ide o Martina Dolinského, skúseného domáceho obrancu, ktorý má 51 rokov a minimálne v tejto sezóne sa nechystá zavesiť kopačky na klinec. V koncovke sa presadil v 33. minúte, pred ním skóroval jeho spoluhráč Tomáš Mruz (20.). Lenže Žipovčania , hoci v tomto dueli viedli až o dva góly, náskok neudržali. V drese hostí totiž kontrovali Martin Onderčo (36.) a v pozícii striedajúceho hráča nestarnúci Slavomír Hurajt (62.).

VZ6 3447

Hrajúci tréner Dubovice Tomáš Šimko, ako priznal, by bol pred úvodným výkopom bral remízu všetkými desiatimi, no po záverečnom hvizde rozhodcu sa mu deľba bodov máli. „Chlapci hrali s chuťou, bolo vidieť, že majú hlad po futbale. Boli sme jasne lepším mužstvom, hru mali pod kontrolou. Za stavu 2:2 sme nepremenili dve tutovky, plus nevyužili samostatný nájazd desať minút pred koncom. No suma sumarum, vzhľadom na to, že to bol prvý zápas po dlhej vynútenej pauze, som spokojný. Všetkých chlapcov chválim za predvedené výkony a tešíme sa na ďalšie majstráky,“ dodal brat Romana Šimka, rovnako futbalistu. Oboch, okrem lásky ku koženej lopte, spája aj rovnaký deň narodenia, v ktorom figurujú až tri sedmičky 17. 10. 1977. Obaja majú za sebou pomerne úspešnú kariéru, hlavne počas nezabudnuteľnej druholigovej éry ličartovského futbalu.

V 11. kole hrá Žipov v Terni, Dubovica privíta doma lídra z Rožkovian.