Len dve mužstvá v 6. lige ObFZ Prešov dokázali v uplynulej (nedokončenej) sezóne poraziť Brezovičku. Boli to Ľubotice B (1:0) a TŠK Terňa. Minulú nedeľu, v stretnutí 9. kola sezóny 2020/21, si Terňa a Brezovička znova merali sily – a papierový favorit opäť ťahal za kratší koniec (4:2, po polčase 1:1).

Člena výboru TŠK Lukáša Ďaďovského sme na úvod takpovediac otestovali z histórie - hoci nie tak dávnej. Po chvíľke rozmýšľania odpovedal na otázku: „Pred zhruba rokom? Zvíťazili sme 2:1. Bol to zápas Mariána Cvoreňa, ktorý dal obidva naše góly, zo hostí skóroval Peter Michalek.“

Ďalšom rozprávaní sme sa bavili už iba o súčasnosti. Nedeľňajší rezultát 4:2 potešil, no je otázkou, či ho možno považovať za reparát po vysokej prehre 0:4 týždeň predtým vo Vyšnej Šebastovej 0:4. Lebo, ako je známe, Terňania podávajú doma a vonku diametrálne rozdielne výkony – a teda, až najbližší zápas, ktorý ich čaká v Hermanovciach, zrejme ukáže, či konečne predvedú zlepšený výkony na ihriskách súperov. „Je to tak, domáce vystúpenia dávajú obraz o reálnej sile nášho mužstva, vonku sa však už tak nedeje. Takže, naozaj, až v Hermanovciach sa ukáže...“

VZ5 1770

Brezovička, podľa L. Ďaďovského, bola napriek prehre nepríjemným súperom, hrala si svoju hru a, hlavne na začiatku, „sme jej k tomu pomohli aj my takým ustráchaným prístupom. Nakoplo nás až pomerne skoré striedanie v 24. minúte, keď Mira Halžáka úplne prestalo poslúchať problematické koleno. Chlapci spresnili hru, začali viac útočiť. Dali sme gól, no súper na našu smolu ešte v prvom polčase stihol vyrovnať. Cez prestávku sa podľa môjho názoru tréner Peter Záhradník rozhodol pre vydarené výmeny, vďaka nim sme začali hrať dopredu cez krídla, zvýšili náskok na 2:1, neskôr 3:1. Najmä tretí gól bol odmenou pre samotného jeho autora Róberta Senderáka, ktorý podal v tomto duelu naozaj vynikajúci výkon. Presné zásahy na 4:1 a na opačnom konci na 4:2 prišli v samom závere a vlastne boli už len úpravou konečného výsledku.“

Úplne na záver ešte raz zmienka o tom, čo bude. Okrúhle 10. kolo „zavedie“ Terňu do Hermanoviec, ktorých slabinou je obrana s najväčším počtom inkasovaných gólov. „Každý zápas je iný, obaja budú chcieť vyhrať. Môže sa zrodiť zaujímavý výsledok, no hlavne verím, že predovšetkým úspešný pre nás,“ dodal Lukáš Ďaďovský.

Zo zápisu:

TŠK Terňa – TJ Sokol Brezovička 4:2 (1:1), góly: Róbert Senderák, Matúš Vasko, Juraj Vasko, Miroslav Piskura – František Dužda, Martin Strelec.