Futbalisti ŠK Svinia sú po šiestich kolách v 8. B lige na druhom mieste tabuľky. Až na dva jednoznačné výsledky, v 1. kole v Ruskej Novej Vsi 4:0 a v 3. kole v Polome 8:0, mali niektoré ich ostatné zápasy zaujímavé priebehy. Doma s Jarovnicami viedli po polčase 3:1, aby nakoniec „ukopali“ len tesné víťazstvo 5:4. S Krivanmi, rovnako pred zrakmi vlastných fanúšikov, prehrávali v 55. minúte 0:4, no dokázali vybojovať aspoň remízu 4:4, pričom vyrovnávajúci gól strelili niekoľko desiatok sekúnd pred koncom.

Pozornosť pútalo aj ich ostatné vystúpenie, v ktorom hostili minulú nedeľu Krásnu Lúku. Boli papierovým favoritom, no prognózy nenaplnili. Prehrali 1:2 (góly: Patrik Fedor resp. Marek Kušnír, Jozef Kušnír). „Bol to dobrý zápas, no doplatili sme na katastrofálnu koncovku. Keby bol konečný výsledok 7:2, nikto by sa nebol čudoval,“ dal sa počuť tréner Marián. Fedor. V 60. minúte hlavný rozhodca Matej Lipovský súboj na chvíľu prerušil. Dôvod? Ešte vždy „oficiálne“ hrajúci prezident domáceho klubu Miroslav Miščák oslavoval v nedávnych dňoch okrúhle šesťdesiate narodeniny. „Požiadali sme arbitrov a hostí z krásnej Lúky o súhlas, aby sme mu mohli spoločne zablahoželať a poďakovať za to, že sa o futbal v obci takto stará. Chceli sme tiež, aby na zopár minút nastúpil medzi žrde, teda na svoj obľúbený post, To by však riskoval prípadné zranenie, ktoré môže prísť v jednej sekunde. Tak z toho nakoniec zišlo.“

VZ6 1741

Svinia na druhej priečke stráca na lídra z Jakubovej Vole tri body (10 resp. 13), čo môže po nedeli mrzieť, no na druhej strane má z desaťbodového trojlístka Svinia, Drienovská Nová Ves, Ruská Nová Ves najlepšie skóre... „Áno, poslednú nedeľu prišla strata, s ktorou asi nikto nerátal. A rovnako asi niekoho prekvapili aj niektoré iné situácie v predchádzajúcich dueloch. Pre nás prišiel taký neželaný zlom v 4. kole po súboji s Jarovnivcami. Jeden roztrhnutý krížový väz, dva výrony členka. K tomu aj iné okolnosti a odvtedy už nastupujeme vždy v inej zostave. Je to niečo, čím si musíme prejsť aj preto naše doterajšie účinkovanie v súťaži nehodnotím negatívne. Okrem toho, po mojom príchode k tomuto mužstvu pred sezónou došlo k zmene filozofie, k zmene jeho herného prejavu, pribudli niektoré nové tváre. Toto všetko treba brať do úvahy pri snahe o objektívny pohľad na výkony a výsledky.“

Čo teší kormidelníka v prístupe jeho zverencov k futbalovým povinnostiam a čo im najviac vyčíta? „Viete, teší ma, že väčšina z nich príde na tréning tesne pred jeho začiatkom, rovno z práce s rukami špinavými od malty. To je pre mňa rozhodujúce. No a to druhé na čo sa pýtate, nech zostane v kabíne.“

A aké sú ciele ŠK Svinia v tejto sezóne? „Už som spomínal, že toto mužstvo prešlo nedávno prestavbou a sme len na začiatku určitého nového obdobia. Tlačiť sa hneď do siedmej ligy, s tým ja nesúhlasím. Nech sa chlapci v prvom rade vyhrajú a potom sa môžeme baviť o vyšších métach,“ uzavrel rozprávanie M. Fedor.

Na záver sa tiež pripíjame k radu gratulantov a zaželajme Miroslavovi Miščákovi ešte veľa zdravia, pohody a hlavne chuti naďalej zveľaďovať klub, pri ktorého vzniku v roku 2012 stál. Živió, živió, živió, živió...