Minulú sobotu uzavrela jednu kapitolu svojho života futbalová ikona z obce Víťaz Ladislav Uličný. Písali sme už o jeho vernosti farbám miestnej TJ Družstevník, 35 rokov obliekal jej dres, za A mužstvo zaznamenal 46 gólov. Pri príležitosti ukončenia aktívnej činnosti zorganizoval exhibičný zápas Lados Team vs. Jakubko Team, spojený s „posedením“ po záverečnom hvizde. Meranie síl sa skončilo nerozhodne 7:7, na pokutové kopy zvíťazili domáci 5:3. Okrem iných, skórovali aj hviezdy z rokov minulých, účastníci majstrovstiev sveta, bývalí reprezentanti Martin Jakubko a Stanislav Šesták. Rozhodca Peter Ziemba ukázal až trikrát na značku bieleho bodu.

Po „práci“ prišla na rad zábava. Chutný guláš, poriadne hustý, keďže ho účastníci rozlúčkovej akcie „museli“ riediť dobre vychladeným pivom. K tomu kultúrna „vložka“, v podaní iných hviezd, nie však športového neba – keď Mario Gappa zahral na saxofóne a Peter Ondria alias Luis Armstrong nechal všetkých počúvať, ako znie jeho zlato v hrdle.

IMG 20200917 082111

S legendou futbalu z Víťaza sa rozlúčil aj hrajúci tajomník klubu Peter Stašík.

Na záver sme oslovili v ten deň určite najpovolanejšieho. Krátky rozhovor poskytol Ladislav Uličný.

Aké góly ste počas kariéry dávali? Po vypracovaných akciách, alebo skôr „doklepávky“?

Skôr to prvé.

Najpamätnejší zápas kariére?

V roku 1999 sme išli za postupom do vyššej súťaže, hrali sme v Radaticiach, polčas bol 0:0, po prestávke som dosiahol hetrik, zvíťazili sme 3:1. Ja som v ten deň prišiel domov o piatej ráno, zo svadby Romana Jakubka. Takže, takpovediac plesal som od večera do rána a potom aj na ďalší deň.

Futbal v prvom rade spája. S ktorým zo spoluhráčov ste si najviac rozumeli?

S mnohými, na ktorých mám len tie dobré spomienky. No najviac asi s Petrom Magdom, po ktorom som vo Víťazi prevzal kapitánsku pásku.