„Tak to prosto vyšlo, nad tým sa ani netreba zamýšľať,“ poznamenal na úvod rozprávania dubovický hrajúci tréner Tomáš Šimko. A hneď sme v debate premostili na aktuálny zápas s „Pečovskou“. V ňom bol ústrednou postavou autor hetriku 23-ročný Jozef Zvolenský. Všetky presné zápasy dosiahol ešte do prestávky, stačila mu na necelá polhodinka (presnejšie 28 minút). Okrem neho za domácich skóroval aj Marek Baňas, hráč rozhodne inej vekovej kategórie (38). Za hostí sa v koncovke presadili Adam Stracenský a Jakub Horňak.

„Konečne chlapci dokázali zabodovať,“ povzdychol si nahlas T. Šimko. A pokračoval: „Prvých 25 minút na ihrisku dominovali, mali navrch herne aj kombinačne. Hrali pekný futbal na tri prihrávky, vypracovali si vedenie 2:0. Bola pohoda, no s ňou prišlo aj prílišné uspokojenie s vývojom. Stred poľa sa vytratil. Súper znížil, no našťastie mal J. Zvolenský svoj deň a ešte do prestávky zabezpečil mužstvu znova pomerne bezpečný náskok. Potom sme mali dva samostatné brejky, no nevyužili aj jeden. Mohlo byť rozhodnuté, namiesto toho sme sa v druhom polčase museli obávať o výsledok, zvlášť po tom, čo súper znížil na 3:2. V tom čase bol jasne lepší. Nás našťastie vykúpila chyba ich brankára, ktorú sme dokázali potrestať gólom na 4:2. A tak to aj skončilo.“

Na záver sme sa ešte raz vrátili J. Zvolenskému, ktorému k výraznému streleckému zápisu pomohol spoluhráč Dávid Nemergut... „Meškal na zápas, nuž som Jožka poslal namiesto neho do útoku, kde mal hrať voľného hráča pod útočníkom. Vyplatilo sa. Približne v polovici druhého polčasu potom išiel do hry namiesto neho Filip Stariňák, lebo dva týždne netrénoval a s pribúdajúcimi minútami sa u neho začínali prejavovať kondičné resty,“ ozrejmil dôvod striedania trojgólového hráča T. Šimko.