V prvých štyroch kolách 7. ligy ObFZ Prešov majú futbalisti FK Záborské výhodu domáceho prostredia. V dvoch doterajších zápasoch ju dokázali naplno využiť. V premiére zdolali súpera vo farbách FK Lemešany 2:0 (góly Ján Semančík, Miloš Baran). V druhom porazili FK Kokošovce 2:1 (Michal Lörinc, Filip Tudor).

Jeden zo spomínaných strelcov Miloš Baran je zároveň prezidentom klubu. Bavili sme sa s ním o súboji, v ktorom „Haršag“ potvrdil rolu favorita. „Náročný zápas a navyše v deň, kedy sme v našej obci mali tradičnú hostinu,“ začal svoje rozprávanie. Nadviazal tým, že sa súboj nevyvíjal pre domácich priaznivo. Brankár súpera Peter Pribiš na začiatku zneškodnil niekoľko šancí a svoje mužstvo výrazne podržal. „Na ich strane to bol určite hráč zápasu,“ poznamenal M. Baran. A potom, čo nedokázali hráči Záborského, to sa podarilo Kokošovčanom.

VZ6 3754

V 37. minúte zahrával priamy kop Jaroslav Lelák, mimochodom v minulosti pôsobiaci v Záborskom, ktorého tvrdá strela bola tečovaná a skončila v domácej sieti - 0:1. Do konca prvého polčasu už gól nepadol, počas prestávky mali hostitelia v kabíne o čom premýšľať. Výsledkom bolo zredukovanie obranného radu len na troch hráčov. „Tlačili sme sa dopredu. Vypracovali sme si príležitosti, no lopta vždy končila v rukách hosťujúceho brankára.“

Náš spolubesedník sa zapojil do hry v 66. minúte výmenou za Adama Kolivošku, čo pomohlo. Po centri z pravej strany v 80. minúte bolo vyrovnané na 1:1. „Povedali sme si, že remíza je málo a že budeme bojovať ďalej. Oplatilo sa. V prvej minúte nastaveného času som odcentroval znova z pravej strany a Mišo Lörinc už len nastavil nohu tak, ako bolo treba.“ Podľa M. Barana Kokošovce bojovali, ale domácich hnal dopredu ich cieľ v tejto sezóne, ktorým je postup do 6. ligy. Na ten budú určite myslieť aj v ďalšom súboji doma s Ostrovanmi. „Ťažký súper,“ povedal stručne na margo najbližšej nedele.