Futbalisti Sokol Ľubotice B by mali byť „ťahúňmi“ v najvyššej okresnej súťaži ObFZ Prešov. Po dvoch kolách je ťažko hodnotiť, ako sa tejto úlohy zmocnia, ako sa popasujú s odporom súperov, potvrdia rolu favorita v niektorých súbojoch, či ako obstoja v stretnutiach, ktoré budú ich zaťažkávacou skúškou. Zatiaľ platí, že v jednom stretnutí totálne „vyhoreli“, v druhom jasne vyhrali. Zo Žipova sa v premiére sezóny 2020/2021 vrátili s prehrou 0:5 (0:2), navyše Jozef Talian išiel v 40. minúte po faule a následnej červenej karte predčasne pod sprchy.

V druhej runde hostili „sokolíci“ pred vlastnými fanúšikmi Dubovicu a podarilo sa im zvíťaziť 4:1, po polčase 3:0. Meranie síl charakterizoval rýchly gól v úvode a do prestávky ešte dva „zlepence“, ktorými asi súperovi definitívne, ako sa hovorí, zobrali vietor z plachiet. A potom v druhom polčase, presný zásah hostí na 3:1, no predovšetkým blesková odpoveď Ľubotíc už po niekoľkých sekundách – 4:1. A tiež, akoby podľa vzoru z prvého zápasu, červená karta pre jedného z domácich hráčov.

VZ6 3400 k

Krátko sme sa porozprávali s trénerom domácich futbalistov Jozefom Komkom. Na úvod bola debata o nevydarenom vystúpení v Žipove... „Nemáme sa na čo vyhovárať. Výsledok bol odzrkadlením našej zlej hry. Reparát proti Dubovici našťastie pre nás vyšiel na výbornú, chlapci podali dobré výkony, je namieste ich teraz pochváliť.“ Myšlienkam z predchádzajúceho odseku ľubotický kormidelník veľkú pozornosť nevenuje. „Je jedno kedy dáte gól, či rýchlo po úvodnom výkope, či dva po sebe, každý platí iba za jeden.“

Brankár ľubotickej rezervy Miroslav Potocký patrí v 38 rokoch k veteránom okresných trávnikov, proti Dubovici nastúpil od prvej minúty, no medzi žrďami nestrávil celý zápas. V 79. minúte ho vystriedal Alex Removčík. „Má iba devätnásť rokov, teda iba polovicu z toho čo Potocký, musí naberať hernú prax a skúsenosti. Chytal už aj v niektorých predchádzajúcich súbojoch a nie zle,“ ozrejmil dôvod výmeny náš spolubesedník.

A na záver už spomenutá červená karta... V rukách hlavného rozhodcu Dávida Bujnovského ju v 90. minúte uvidel Igor Sivák a to a udretie protihráča ramenom do oblasti tváre... „Môj názor? Žlté karty pre obidvoch by bolo spravodlivejším verdiktom, lebo tam bolo niečo aj zo strany súpera,“ dodal J. Komka.