fbpx


Meniny dnes: zajtra:

Pokračujeme v rozprávaní o tom, čo začalo a nemalo konca. Vlastne malo, ale netradičný, a čo je najhoršie, predčasný a smutný koniec. Na rade je diel s poradovým číslom šesť. Príčinu neveselej témy všetci poznáme – koronavírus. Má toho na svedomí dosť. V šiestoligovej Terni sa nielenže zastavil futbalový život ako taký, no fanúšikovia koženej lopty sa dočkali aj iného nepríjemného zistenia.

Viac sme sa dozvedeli od prezidenta klubu Pavla Tokára. „Koronavírus a následné predčasné ukončenie sezóny nepríjemne zasiahlo náš klub. Na jarnú časť sezóny sme sa tešili. Ako funkcionári, tak aj hráči a to nie len seniori, ale aj dorastenci a žiaci.“ Muži síce nezakončili jesennú časť sezóny víťazstvom, keď prehrali v priamom súboji o tretie miesto v Chmiňanoch 1:3, no nič to nezmenilo na tom, že nováčik najvyššej okresnej súťaže bol jej príjemným oživením. „Pred sebou sme mali jasný cieľ a to udržať peknú štvrtú priečku a tešiť sa z tohto umiestnenia aj po poslednom kole. Škoda, že sme nedostali šancu zabojovať a obhájiť ju na trávniku. A pritom naša zimná príprava začala už v polovici januára. Absolvovali sme Zimný pohár ObFZ Prešov a odohrali zápasy na umelej tráve. V Prešove, v Sabinove, v Lipanoch, dokonca tiež v Bardejove či v Spišskej Novej Vsi. Chlapci si pre oživenie a za účelom spestrenia prípravy merali sily aj so súpermi mimo tunajšieho regiónu.“  

Pre zaujímavosť: Terňa - Margecany 4:3, Terňa - Kluknava 4:3, Terňa - Osikov 3:2...

VZ5 0266

Posledný prípravný duel absolvovali hráči TŠK Terňa 12. marca 2020 s Hrabkovom (6:1). „Keď sme sa lúčili, nikomu z nás ani vo sne nenapadlo, že sa spolu nestretneme takú dlhú dobu,“ oživil nepríjemné spomienky P. Tokár. A onedlho prišlo nepopulárne rozhodnutie, taký malý šok asi pre všetkých, aj tých, ktorých možno táto hra až tak neinteresuje.„Museli sme zrušiť oslavy 70. výročia organizovaného futbalu v našej obci. Ich súčasťou malo byť stretnutie hráčov, trénerov, funkcionárov a fanúšikov klubu. Zaspomínať si na časy minulé, pripomenúť si úspechy, no aj neúspechy, lebo aj tie patria k športu. Tým starším umožniť znova po rokoch zažiť pravú futbalovú atmosféru. Žiaľ, všetko padlo, nekonalo sa nič.“

A tak sa na ihrisku v Terni počas nútenej pauzy konali „len“ práce, ktoré boli v pláne v neskoršom termíne... „Revitalizácia hracej plochy a rekonštrukcia bariéry okolonej. Hráči v tomto čase trénovali individuálne a čas ukáže, kto ako zodpovedne k tomu

pristúpil. Čo sa týka pohybov v kádri, nijaké veľké zmeny nechystáme, no k nejakým príchodom aj odchodom určite dôjde. Momentálne čakáme na definitívu, či bude alebo nebude Letný pohár ObFZ, ak áno, prihlásime sa doň,“ ukončil rozprávanie Pavol Tokár.

Ján MIROĽA

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť