Zaujímavosťou 7. kola šiestej ligy ObFZ Prešov bolo sedem rozdielnych výsledkov v siedmich zápasoch. Rožkovany zdolali Nemcovce 1:0, Brezovička Chmiňany 5:0, Dubovica Žipov 6:0, Ľubotice B Pečovskú Novú Ves 3:2. Šarišské Sokolovce hrali nerozhodne s Hermanovcami 1:1 a bez gólov sa rozišli Uzovský Šalgov s Vyšnou Šebastovou.

Iba nováčik z Terne dokázal vyhrať vonku a to v Gregorovciach 4:1. V prvom polčase hráči behali po ihrisku akoby úplne zbytočne – žiaden gól, žiadna karta... Všetko dôležité sa udialo až po výmene strán.

VZ5 1719

Čo teda bolo za dianím v druhom polčase, v ktorom sa o päť lôpt v sieti postarala pätica hráčov (87. Adrián Frič – 49. Róbert Senderák, 53. Juraj Vasko, 59. Marián Ferko, 81. Marián Cvoreň)? Pýtali sme sa prezidenta domáceho klubu Mareka Sobotu... „Nepremenené šance a chyby, ktoré súper dokázal trestať. Hneď po prestávke sme mohli ísť do vedenia, no zahodili sme možnosť a následne za to pykali až trikrát. Ani nie po hodine hry tak bolo 0:3 a prakticky po zápase.“

VZ5 1737

Pri ohliadnutí do nedávnej minulosti môžu Gregorovčania iba spomínať na výborný vstup do minulej sezóny, no potom sa (hlavne výsledkovo) zasekli a nerozbehli sa ani na začiatku tohto ročníka. Na konte majú teraz dve remízy a päť prehier. Čierny scenár však vraj nehrozí. „Futbal v našej obci nepadá, netreba mať obavy. Máme dlhodobo zranených hráčov, počkáme si, kým sa vrátia.“ Medzitým akoby bol kanonier Adrián Frič na všetko sám, ani jeho góly nestačia na „okupovanie“ vyšších priečok, ako je momentálna jedenásta. Nežiada sa mu zmena prostredia? „Je správny lokálpatriot. Mal ponuku z tretej ligy, ktorú však odmietol. Aj on verí, že po vyliečení niektorých hráčov sa vrátime do starých koľají,“ dodal Marek Sobota.