Rozlúčkový zápas so sezónou 2018/2019 v podaní dvoch celkov z konca tabuľky 6. ligy ObFZ Prešov nemal víťaza. Hráči FK Slovan Pečovská Nová Ves sa rozišli so súpermi vo farbách FK Dubovica nerozhodne 1:1. Góly zaznamenali najprv v 45. minúte hosťujúci Daniel Nemergut, za domácich v 73. Ján Ferko. Hosťom patrí v konečnom účtovaní dvanáste miesto, domácim trináste. Ešteže tu boli „odpadlíci“ z Malého Šariša, ktorí už dávnejšie poznali svoj osud vypadávajúceho z najvyššej okresnej súťaže. Avšak vyhrané nemajú v tejto chvíli ani slovanisti a ani „chlapci“ od Lipian. Definitíva padne až po ukončení známeho procesu podávania či nepodávanie prihlášok tých tímov, ktoré si v štruktúrach VsFZ vybojovali postup o súťaž vyššie. No a v neposlednom rade bude záležať aj od toho, takpovediac v ktorom depe zaparkujú funkcionári Lokomotívy Košice svoj stroj.

VZ5 3822

Futbalisti Pečovskej Novej Vsi preto môžu tak trocha banovať nad tým, že v nedeľu naplno nevyužili výhodu domáceho prostredia. Určite aj preto, lebo si neustrážili dianie na ihrisku až do konca prvého polčasu a inkasovali niekoľko desiatok sekúnd pred odchodom do šatní. Hrajúci tréner Dubovice Tomáš Šimko priznáva, že, „mali sme poriadny kus šťastia pri dvojnásobnom teči domácich hráčov po zrealizovaní priameho kopu.“

VZ5 3840

Počasie posledných dní, ba dokonca aj týždňov, výrazne zasahuje do denného života ľudí, futbalistov nevynímajúc. „Dá sa povedať, že už to máme za sebou, lebo sezóna sa skončila, no neobišlo nás to ani uplynulú nedeľu. V prvom polčase sme hrali so silnou podporou vetra väčšinou na polovici súpera. V druhom prišiel lejak, mohli sme dresy žmýkať. Súper hru vyrovnal a aj skóre, ktoré ostalo nezmenené až do konca. Keď mám byť objektívny, remíza je spravodlivá,“ dodal muž, ktorého aktívna futbalová činnosť bola v minulosti spojená predovšetkým s pôsobením v druholigových Ličartovciach.