Poradové číslo 24 nie je pre mnohých ničím výnimočné. Samozrejme, existujú výnimky, no nie o tom budú nasledujúce riadky. Skôr o tom, kedy naposledy padlo v jednom kole  6. ligy ObFZ Prešov až štyridsať, prípadne viac gólov. V priemere skoro šesť lôpt v sieti za 90 minút – to je veru slušná vizitka ofenzívy. Takýto zápis sa v štatistikách často nevidí... Dôkazom činenia sa strelcov sú teda tieto výsledky z nedele: Vyšná Šebastová – Malý Šariš 5:1, Hermanovce – Dubovica 2:1, Ľubotice B – Pečovská Nová Ves 3:2, Torysa – Chmiňany 7:2, Gregorovce – Nemcovce 0:2 (domáci vyhrali naposledy 7. októbra 2018), Uzovský Šalgov – Kendice 7:1, Šarišské Dravce – Rožkovany 4:3.

Ozaj, pri takej úrode by sa mohol nájsť aspoň jeden autor hetriku. Mohol, ale nenašiel. Ešteže sme zaregistrovali aspoň dvojgólových zakončovateľov. O jednom bude neskôr reč...

V Hermanovciach úradoval strelec

Ťažko povedať, ktorý zo siedmich duelov bol najzaujímavejší. No s určitosťou môžeme napísať, čím zaujal súboj deviatych Hermanoviec a dvanástej Dubovice. Po výsledku 2:1 (v kombinácii s ostatnými rezultátmi v 24. runde) sa obaja súperi v tabuľke neposunuli ani smerom nahor, ani nadol.

Všetky presné zásahy videli diváci v prvom polčase, po výmene strán už žiaden. O víťazstve domácich rozhodol časový úsek niekoľkých desiatok sekúnd, v ktorom sa zaskvel Jozef Pokuta (v 21. a 23. minúte). Za hostí korigoval päť minút pred odchodom do kabín Slavomír Hurajt. Lovíte v pamäti? Veľmi správne, v minulosti to boli streleckí lídri svojich mužstiev.

VZ7 4139 kopie

Prezident TJ Družstevník Hermanovce Vladimír Karabinoš sa dal počuť: „Chceli sme tri body, podarilo sa. Jožko Pokuta? Tri zápasy nehral, v nedeľu prišiel, pomohol. Jeden gól krajší ako druhý, pri obidvoch strelách bol brankár hostí bezmocný. Škoda, potrebovali by sme ho v každom stretnutí, no má prácu až v ďalekej Bratislave, s tým nič nenarobíme. V druhom polčase mali viac iniciatívy na kopačkách Dubovičania, vypracovali si dve tutovky, pri ktorých nás podržal dorastenec medzi žrďami Jakub Babuščák.“