Meranie síl 23. kola 6. ligy ObFZ Prešov v Rožkovanoch rozhodla „Demitrova minúta“ – teda tridsiata ôsma. Poďme však rýchlo späť od hokeja k futbalu. Domci FK podľahol súperovi vo farbách TJ Sokol Ľubotice B 0:1. Gól padol po rohu a následnej skrumáži, hosťujúci Igor Sivák poslal poodrážanú loptu prakticky do prázdnej brány. Všetko ale mohlo byť inak... „Hneď na začiatku zápasu Samuel Veľký v samostatnom nájazde volil zakončenie špicom, no mieril rovno do brankára hostí,“ opísal jednu z mála, keď nie jedinú vyloženú príležitosť Rožkovian člen výboru FK Miloš Čorba.

VZ5 9791

V ďalšom rozprávaní poznamenal, že absencia dvoch konštruktívnych hráčom zo stredu poľa, vykartovaného Lukáša Hudyho a Tomáša Kraveca, bola citeľná. Prvý nemohol nastúpiť pre deväť „žltých trestov“, druhý bol odcestovaný mimo regiónu. „A tak ostalo iba pri tutovke Veľkého a dvoch štandardkách, ktoré, keď sa premenia, je z toho gól, no pred samotnou realizáciu ich za nebezpečné pre súpera považovať nemožno.“

Ako to v takých situáciách a za takého stavu býva, domáci sa v závere nadýchli k náporu, no ani ten nemožno považovať za nejaký výrazný. Predovšetkým bol bez želaného efektu. Hlavný rozhodca Jozef Pták len jednu minútu a domáci veľmi neprotestovali. „Nie, veľa striedaní nebolo, ani žiadne dlhšie ošetrenie. Bol to slušný zápas, iba s dvomi kartami.“VZ5 9794

Rožkovany nebudú na konfrontáciu síl v Ľuboticami B v tejto sezóne spomínať v dobrom. V jeseni prehrali u súpera 0:5, teraz prišla ďalšia prehra. V lige už veľa vody nenamútia, no tešia sa na Letný pohár ObFZ Prešov. „Pred dvomi rokmi sme ho vyhrali, káder sa odvtedy veľmi nezmenil, nuž prečo sa o to nepokúsiť znova,“ dodal M. Čorba.