fbpx


Meniny dnes: zajtra:

Štyri góly, po dva na obidvoch stranách. Ani nie veľa, ani málo. Toľko ich videli diváci v zápase 7. ligy medzi TJ Družstevník Víťaz a TJ Petrovany (góly: Peter Hriško vlastný, Dominik Čech – Lukáš Barej 2). Domáci išli do vedenia po vlastnom góle súpera, ktorý potom otočil vývoj, no v poslednej minúte inkasoval na 2:2. Vo Víťazi boli s výsledkom, vzhľadom na priebeh, pochopiteľne spokojní. Hostia naopak. Meranie síl malo nakoniec aj jednu kontroverznú postavu. Viac v nasledujúcich riadkoch...

Dorastenecká päťka

„Vedeli sme s kým máme dočinenie, o najvyšších cieľoch súpera,“ povedal na úvod rozprávania hrajúci tajomník TJ Družstevník Peter Stašík. Domáci celok je v štádiu budovania, nastúpili zaň piati 16-roční hráči, pre ktorých je každý zápas vo farbách A mužstva v prvom rade školou futbalu. Kvalita bola na kopačkách hostí, to P. Stašík otvorene priznal, „nám zasa maximálna bojovnosť a chuť pobiť sa do poslednej minúty o dobrý výsledok priniesli želané ovocie,“ dodal jedným dychom.

VZ7 7965

Rozhodol stopér

Čo sa týka obrazu hry v prvom polčase, P. Stašík poznamenal: „K priamemu ohrozeniu našej bránky nedošlo, čo nás držalo nad vodou. Lenže po výmene strán prišli naše individuálne chyby a Petrovany otočili na 1:2. Potom sa však jeho hráči začali venovať viac komentovaniu, než hre a doplatili na to. My sme v závere stavili všetko na jednu kartu. Či 1:2 alebo 1:3 – všetko jedno.“ Zo stopérskeho postu sa na hrot útoku presunul Dominik Čech, ktorý zariadil konečný rezultát. „Avšak pochváliť a poďakovať sa chcem všetkým našim hráčom. Vrátane už spomenutých dorastencov, ktorí celú jeseň nastupujú v sobotu za mládežníkov, v nedeľu za dospelých. Myslím, že vo Víťazi o budúcnosť futbalu nemusíme mať obavy.“    

Dvojgólový sa červenal

V Petrovanoch sú sklamaní z toho, že gól na 2:2 vraj padol z dvojmetrového ofsajdu. „Všetci ho videli,“ myslí si prezident klubu Jozef Valent. Ako zdôraznil, ani sa nečuduje reakcii Lukáša Bareja, ktorý si neudržal jazyk za zubami, za čo uvidel druhú žltú kartu, následne červenú. „Alebo sú rozhodcovia na nás viac prísnejší, než na ostatných, alebo si fakt musíme dávať pozor, ako zareagujeme a čo povieme,“ zamyslel sa J. Valent. Na vystúpenie vo Víťazi rozhodne nebude mať dobré spomienky. Najprv to bol vlastný gól v 20. minúte. „To ani nebol vlastenec, ale od kolena odrazená strela, ktorá zmenila smer a náš brankár Jakub Jánošík už nemal šancu zareagovať. To bolo jediný raz, čo sa v prvom polčase dotkol lopty, keď ju lovil zo siete. Inak sa díval na to, ako naši hráči dobíjajú šestnástku domácich. No nedávame góly a to nás stojí lepšie výsledky.“

VZ7 7988

Cieľ zostáva

Piate miesto v tabuľke, sedembodová strata na lídra. Mužstvo, ktoré sa expresne rýchlo plánuje vrátiť do najvyššej súťaže, by sa s takouto štatistikou nemalo uspokojiť. „To nie a sme si toho vedomí. No ešte je pred nami dosť zápasov a my určite pôjdeme vyššie,“ odkazuje súperom a fanúšikom J. Valent. Trojbodový cieľ hodlajú splniť aj túto nedeľu. „Hostíme Šarišské Sokolovce. Tentoraz nie v Ličartovciach, ale na našom ihrisku v Petrovanoch.“    

 

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť