fbpx


Meniny dnes: zajtra:

Titulok hovorí za veľa. Zraky mnohých fanúšikov futbalu za zajtra budú upierať do obce pod Kapušianskym hradom. Nikomu však nič nebráni, aby sa na priamu konfrontáciu dvoch najväčších ašpirantov na postu išiel pozrieť osobne. Lebo niet väčšieho lákadla v prešovskej futbalovej okolici, než nedeľňajší šláger severnej skupiny 4. ligy medzi vedúcim ŠK Záhradné a druhým OŠFK Šarišské Michaľany. Úvodný výkop je naplánovaný na 15. hodinu. Po šestnástich kolách má líder súťaže na čele tabuľky o tri góly horšie celkové skóre (47:14 resp. 50:14), no rozhodujú body - a tých má o dva viac (43 resp. 41).

Sondovali sme v táboroch obidvoch súperov. Domáci hlásia menšiu maródku v tíme a okrem toho visel malý otáznik nad štartom Mareka Krajňáka, ktorý nehral ani v jarnej premiére v Medzilaborciach. V jeho prípade však údajne nejde o zdravotné problémy... „Marek začal podnikať a my sme mu vyšli v ústrety, keďže ide o dôležitého hráča na ihrisku aj mimo neho. Je odchovancom klubu, dokáže zabojovať za jeho farby a nechať na trávniku srdce. Verím, že práve proti Michaľanom nám pomôže,“ dal sa počuť tréner Marián Merkovský. Bezpochyby to podľa neho bude sviatok futbalu, no na druhej strane netvrdí, práve toto bude zápas roka. „Skôr by som ho označil prívlastkom prestížny, ktorý nám ukáže, kde sa mužstvo nachádza. Veľa napovie, no nič nerozhodne. Priamy súboj o prvé miesto v tabuľke má vždy svoj náboj a inak to nebude ani teraz.“ M. Merkovský uznáva kvalitu súpera, niektorých hráčov v minulosti trénoval v mládežníckych kategóriách 1. FC Tatran. A hoci má s nimi naďalej dobrý vzťah, odkazuje im: „Svoju kožu zajtra určite lacno nepredáme.“   

Prezidenta OŠFK Šarišské Michaľany Petra Dugasa sme sa na rovinu opýtali, či si idú k súperovi po tri body. „Keby sa dalo, tak aj po šesť,“ zasmial sa. Hoci ide o dôležité meranie síl proti najväčšiemu rivalovi, hovorí, že ho vníma „iba“ ako vrchol týždenného tréningového procesu a nie ako vrchol sezóny. „Určite nie. Máme pred sebou aj ďalšie súboje, ktoré nepodceňujeme.“ Avšak s tvrdením, že nedeľňajší zápas je poriadnym lákadlom, súhlasí... „Bude to nie iba šláger 17. kola, no celého kraja. Hoci nehráme doma a povinnosti s tým súvisiace sa nás netýkajú, oslovujú ma známi, pýtajú sa na čas začiatku, sľubujú, že sa prídu pozrieť. A nesmiem zabudnúť na našich skalných, ktorí sa vyberú do Záhradného povzbudiť nás. My ich na oplátku nechceme sklamať,“ odkázal D. Dugas. Na záver ešte menoslov nových hráčov, ktorí doplnili káder hostí počas zimnej prestávky: Ivan Pončák a Ján Janič (obaja Lipany), Dávid Danko (Stropkov), Peter Zbiňovský (1. FC Tatran Prešov).

 

Pridať komentár


Bezpečnostný kód
Obnoviť