Teriakovce, Ľubovec, Bystré nad Topľou, Janov, Sedlice, Suchá Dolina – sú obce zasľúbené nohejbalu, ktoré sa zúčastnili na ďalšom pokračovaní tradície novoročných turnajov. Podujatie sa konalo v telocvični Základnej školy s materskou školou v Sedliciach. Organizátorskú taktovku znova držal pevne v rukách dlhoročný šéf miklušovského futbalu Imrich Gajdoš a niekoľkí jeho pomocníci. Pravidlá ostali nezmenené: hralo systémom každý s každým, diváci boli svedkami dovedna pätnástich stretnutí. Jeden duel nemusel mať víťaza, mohol sa skončiť aj remízou 1:1 na sety. Každý set sa hral do jedenásť bez povinnosti vyhrať o dva body – a práve domáci nohejbalisti pocítili trpkosť tohto pravidla až dvakrát - a to v súbojoch s Janovom a Ľubovcom. Celkový počet vyhratých setov znamenal počet získaných bodov do konečného hodnotenia, čo rozhodovalo o konečnom poradí.

1

Kto zvalcoval súperov...

Kto vyhral memoriál bez straty setu, kto sa umiestnil na striebornej priečke, a kto skončil tretí – ale len veľmi, veľmi tesne? Nuž, odpovede na tieto otázky sú zverejnené hneď v prvej vete tohto článku. Účastníci turnaja sú napísaní v poradí, ako sa im darilo, resp. nedarilo. Suverénne Teriakovce ako tak potrápili iba hráči Bystrého nad Topľou i to len v jednom sete. Ľubovec bol s „prehľadom“ druhý. O tom, kto sa tešil z bronzu, rozhodol súčet loptičiek v zápase s poradovým číslom osem. Remíza 1:1 na sety bola vlastne víťazstvom Bystrého nad Topľou a prehrou Janova. Predposledné Sedlice vyhrali len jeden súboj - s poslednou Suchou Dolinou, a preto záver tabuľky ani nemôže mať inú podobu.