Športová hala Hotelovej akadémie na Baštovej ulici je domovským stánkom prešovských druholigových futsalistov. V období najkrajších sviatkov v roku prichýlila aj účastníkov ďalšieho podujatia určeného pre rekreačných vyznávačov tohto športu.

VZ5 0895 finale

Hala, v ktorej v nedávnej minulosti si užívali jeden úspech za druhým hlavne hádzanári Tatrana Prešov, si tentoraz vychutnali svojich päť minút slávy najlepší účastníci turnaja 3b Sibír Cup 2018. Z tucta mužstiev sa z prvenstva tešili hráči vo farbách 3b To-Day. Aj na tomto turnaji sa objavilo niekoľko zaujímavých osobností tunajšieho regionálneho futbalu, najväčšiu pozornosť pútal účastník majstrovstiev sveta 2010 v Juhoafrickej republike Stanislav Šesták. On, no tiež aj ostatní hráči, prispeli k dobrej úrovni zápasov, počnúc tými v základných skupinách, končiac súbojmi o cenné kovy. V samotnom finále padol jediný a rozhodujúci gól dve minúty pred koncom.

VZ5 0955 naj celky vítaz v zltom

Výsledky play off – semifinále: Eli Atak – Basaksehir 3:0, 3b To-Day – To-Day 7:3. O tretie miesto: Basaksehir – To-Day 2:4. Finále: Eli Atak – 3b To-Day 0:1.

Najlepší na jednotlivých postoch: hráč - Peter Kolesár (3b To-Day), strelec - Tomáš Dyačovský (Eli Atak Team, 11 gólov), brankár - Miroslav Šurima (To-Day).

Ostatní účastníci turnaja: Sokol Old boys, Fintice Turkey, Cityzens, Beton Magurska, FK Zimná, RS Team, Oua Crew, Abstinenti FC, Basaksehir.